ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Cumhuriyetimizi Gökyüzünde Kutladılar

Osmancık Uçuş Kulübü üyeleri Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünü 1350 metre yükseklikte kutladı.

Sponsorluğunu Tuğralı Sigorta’nın üstlendiği Osmancık Uçuş Kulübü üyeleri Ali Karınlıoğlu, Mehmet Akif Koç,  Durmuş Kara,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramını 1350 metre yükseklikte Osmancık semalarında düzenledikleri gösteri ile kutladı. Görkemli kutlama gösterisinde gökyüzünde dalgalandırdıkları Türk Bayrağı ile yere inen üyeler “Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun” dediler.

Ali Karınlıoğlu, Mehmet Akif Koç, Durmuş Kara, Gökhan Ünal ve Yusuf Erdemir’den oluşan kulübün bundan sonrada sportif havacılık konusunda çalışmalarını aktif olarak yürütecekleri, Osmancık’ın ve bölgenin gerek uçuş alanı gerekse iniş alanı bakımından ise yamaç paraşütü sporuna elverişli olduğu belirtildi.

Sportif Havacılık’a gönül vermiş Ali Karınlıoğlu öncülüğünde yaklaşık 2 ay gibi bir süre içinde kurulan kulüp kısa süre içerisinden yaptıkları faaliyetlerle adından söz ettiriyor. Kulüp üyeleri daha öncede Pırlanta Pirinç Festivali kapsamında tandem atlayışı gerçekleştirerek gökyüzünde pirinç pilavı yiyerek dünyada bir ilke imza atmışlar ve ulusal basının gündeminde de uzun bir süre  yer almışlardı.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın