ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Dernekler aracı oldu, tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibine teslim edildi

Osmancı’ta geçtiğimiz günlerde vefat eden bir vatandaşın tekerlekli sandalyesi dernekler aracılığı ile ihtiyaç sahibine teslim edildi.

Edinilen bilgilere göre Osmancık Emekliler Derneği Başkanı Muharrem Yıldız, ilçede yaşayan yürüyemeyen ve halen hastanede tedavisi süren 80 yaşındaki F.K isimli kadının tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyduğunu öğrendi. Yıldız, tekerlekli sandalyeyi temin edebilmek için Osmancık Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Delibaş ile iletişime geçti. Görüşmenin ardından Delibaş, bir adet tekerlekli sandalyeyi Baldıran Köyü Derneği başkanı Ercan Koşar’ın aracılığı ile temin etti.

Dernek başkanları arasında yapılan görüşmenin sonucunda ilçede yaşayan Hüseyin Kocakuzgun,un geçtiğimiz günlerde vefat eden annesi Emine Kocakuzgun’un hayattayken kullandığı tekerlekli sandalyenin ücretsiz ihtiyaç sahibine verilebileceği bilgisine ulaşıldı.

Emekliler Derneği Başkanı Muharrem Yıldız, tekerlekli sandalyeyi Hüseyin Kocakuzgun’dan teslim aldı ve F.K’nın kızına teslim etti.  Yıldız; “Bu hayırlı işin yapılmasında biz sadece bir aracıyız. Vesile olanlardan Allah razı olsun” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın