ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Devlet Hastanesinde klimalar çalışmıyor, ameliyat yapılamıyor

Osmancık Devlet Hastanesi’nde merkezi sistem klima sistemlerinin çalışmamasından dolayı ameliyatların yapılamadığı, gelen hastaların sıkıntı yaşadığı iddia edildi.

Osmancık Devlet Hastanesi’nde merkezi sistem klimalarında arıza olduğu ve bazı bölgelerde split klima kullanıldığı iddia edildi. Merkezi sistemin arızalı olmasından dolayı hasta ve hasta yakınlarının büyük sıkıntı yaşadıkları belirtilirken ameliyathanelerin yeterli ısıya düşürülememesinden dolayı da ameliyatların yapılamadığı iddia edildi.

İddia sahipleri, Polikliniklerde ve bazı bölümlerde split klima kullanıldığını,  hastanenin büyük bölümünde ise aşırı sıcaklar nedeni ile hasta ve hasta yakınlarının oldukça rahatsız olduğunu belirtti.

Osmancık Devlet Hastanesi’nin yapıldığı günden bu yana sorun ve sıkıntılarının bir türlü çözüme kavuşmadığı, merkezi klima sisteminin arızasının ise bir an önce giderilerek hasta ve hasta yakınlarının mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini savunanlar, olası bir acil ameliyat yapılması durumunda klimaların çalışmamasından dolayı ameliyat yapılamayıp Çorum’a sevk edilmesi halinde telafisi mümkün olmayan sonuçların meydana gelebileceğini söylediler.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın