ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Diyetisyen Emre Derin Kliniğini Hizmete Açtı

Osmancık Milli Eğitim camiasından Ali ve Sevim Derin çiftinin oğlu genç diyetisyen Emre Derin, görkemli bir törenle kliniğinin açılışını yaptı.

Osmancık’ın ilk erkek diyetisyeni olan 23 yaşındaki Emre Derin’in Yazı Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Hilal Kırtasiye üstündeki kliniği Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, belediye başkanı Ahmet Gelgör, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ve davetlilerin katılımıyla görkemli bir şekilde açıldı.

Edilen duaların ve kesilen açılış kurdelesinin ardından Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, ilçede daha çok işyerlerinin açılmasını temenni ederek başladığı konuşmasına; “Bizim bölgemizde sadece Osmancık’ta diyetisyen var. Çevre dört ilçede yok. ”diyerek kliniğin hayırlı olmasını diledi.

Kaymakam Akpay; “Osmancık Merkez Bir İlçe”       

Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, diyetisyen kliniğinin hayırlı olmasını dileyerek” Osmancık diğer çevre ilçelerden gelen insanların ihtiyaçlarını giderebildiği merkezi bir ilçe. Bu anlamda bu kliniğimizin çok güzel işler yapacağına inanıyorum. Pandeminin izlerinin silinmeye başladığı bu günlerde esnafımıza moral olur ve güzel hayırlı bereketli kazançlar olur. “dedi.

Milletvekili Kaya; “ Gün yangınlarla mücadele edenleri eleştirme günü değildir”

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, kliniğin hayırlı olması temennisinde bulunarak ülkemizde meydana gelen yangınlara da değinde. Milletvekili Kaya; “Memleketimizin dört bir yanında ormanlarımız, ciğerlerimiz yanıyor. Şehitlerimiz, yaralılarımız var. Rabbim Şehitlerimizi de cennetiyle mükâfatlandırır inşallah. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimiz, devletimiz işinin başında. Her türlü uçağıyla, helikopteriyle, her daim yangınları söndürmeye devam ediyor.

Gün birlik günü, gün acıları sarma günüdür. Daha yangınlar bitmeden yangınlarla mücadele edenleri eleştirmek, onların moralini bozmak, motivasyonunu dibe indirme günü değildir.  Onun için dün, bu gün yangınla mücadele de birlik günüdür. Biz de Çorum olarak birlik olduk, desteklerimizi bölgeye gönderdik, göndermeye de devam edeceğiz. Devletimiz orada seferber olmuştur.

Bunlar yapılırken memleketimiz de güzelleşsin diye geçen hafta Karayolları Bölge Müdürü ile birlikte Kırkdilim tünellerini beraberce inceledik.  Tünellerimiz 3 aşamadan oluşuyor. Laçin’e en yakın olan tünel, ortaki ve Çorum’a en yakın olan tünel. Laçin’e en yakın olan tünelin ışık görüntüsü, betonlaması bitti şimdi asfaltını attırıyoruz. Ortada ki tünelin ışık görüntüsü bitti, betonlaması yüzde 35’de inşallah asfaltını da atacağız. En son da ki tünelde yüzde 85’ini kazdık 15’i kaldı, onu da bitirip inşallah 2023’ün başında yoluyla tüneliyle hemşerilerimizi Çorum’a kolayca götüreceğiz.

Milletvekili Kaya; “ Osmancık, Çorum’un sayfiyesi”

Bu yolu yaptırırken hedefimiz Osmancık, Çorum’un sayfiye memleketi olsun. Çorumlu, Çorum’da otururken hafta sonu şu 5 kilometrelik ırmak bandında kahvaltımı, gezintimi yapayım, bisikletime bineyim her türlü el sanatları ile uğraşıyım sonrasında asansörle kaleye inip çıkayım, şehrin tarihi yerlerini gezeyim, desin. İnşallah köprübaşında başladığımız sokak sağlıklaştırmasıyla güzelleştireceğiz ve bu güzellikleri ile beraber, eğitimi, diyetisyeni, doktoru ile her şeyiyle güzel bir şehir oluşturacağız.   Her şey için hemşerilerimize teşekkür ediyor, birliğimiz ve beraberliğimiz bozulmasın inşallah” dedi.

Konuşmaların ardından klinik davetliler tarafından gezilirken genç diyetisyen Emre Derin ve ailesi katılımda bulunan herkese teşekkür etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın