ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Duvar çalışmasında mezarlar tahrip edildi, kemikler etrafa dağıldı iddiası!

Osmancık’a bağlı Konaca Köyü mezarlığında başlatılan duvar çalışması nedeniyle mezarların tahrip edilip kemiklerin etrafa dağıldı iddia edildi.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim

 

Whatsapp ihbar hattımıza ulaşan adı bizde mahfuz okuyucumuz Konaca Köyü mezarlığında mezarlık duvarı için çalışma başlatıldığını belirtti. Yapılan çalışma esnasında bazı mezarların tahrip edildiğini, mezarda bulunan kemiklerin gün yüzüne çıkarak gözle görülür vaziyette yüzeyde olduğunu iddia etti.

Okuyucumuz, mezarlık ziyaretinde şahit olduğu durum karşısında duyduğu üzüntüyü ve rahatsızlığı şu sözlerle dile getirdi:

“Burada yapılan çalışma esnasında etrafa dağılan kemiklerin kime ait olduğunu artık Allah bilir. Bu nasıl bir çalışma, bu nasıl bir saygı, her yer kemik. Gördüğüm kemiklerin dışında göremediğim kim bilir kaç mezara ait kemik var. Sadece ayak ve baş taşı olan isimsiz mezarlara neden saygı duyulmuyor. Onlarda bizim köyümüzün insanları değil miydi?. Umarım istiflenen topraklarda kontrol edilir. En azından bulunan kemikler toplanıp usulüne uygun yeniden gömülebilir.” dedi.

Vatandaşın gönderdiği görseller

İddia üzerine Konaca Köyü muhtarı ile yaptığımız telefon görüşmesi sonrası çalışmanın yapıldığı mezarlığa giden muhtar kendilerinin de kemik bulduklarını belirterek “Bu çalışma başka bir kurum tarafından yapılıyor. Bulduğumuz kemik gözden kaçtı veya daha sonramı çıktı bilmiyoruz. Kemik bulunduğu yerden alınıp gömüldü. Mevcut olan mezarlar koruma altında. Konuyu hassasiyetle takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Köy muhtarının gönderdiği görsel
Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın