ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

“Esnafın cebinde para yok”

İYİ Parti Osmancık Belediye Başkan Adayı Dr. Ecz. M. Özhan Arslan’ın seçim çalışmaları kahve toplantıları ile devam ediyor. Arslan Salı akşamı Cumhuriyet Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.

Vatandaşların yoğun ilgisine sahne olan kahve toplantısında konuşan Arslan, yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti ifade ederek, bu ilginin 31 Mart’ta sandıklara da yansıyacağını söyledi.

Belediye için iddialı olduklarını belirten Arslan ”Millet ittifakımız temelde 5 bin 500 oy ile başlayan, şuanda belediyenin ve iktidarın en önemli adayıdır. “dedi.

Arslan hayata geçirilmesi planlanan projelerden bahsederek, yönetim noktasında tüm vatandaşların söz hakkının olduğunu söyledi.

Şeffaf, katılımcı, her kesimin görüşüne önem veren yönetim anlayışını benimsediklerini belirten Arslan konuşmasını söyle sürdürdü.

“Bu memleketi güzelleştirmek ve birlikte adalet içinde huzurlu bir yaşam sürmek için bu göreve talibiz.

Osmancık’ın güzel insanları birleşti millet ittifakı olarak ‘ortak aday çıkaralım’ dediler. Bu kutsal adaylık yolunda bizlere ağır bir sorumluluk yüklediler. Kapalı kapılar ardında adam kayırmaya inat birleşelim aday çıkaralım dediler.  Buda bize nasip oldu.

İki parti birleşti ittifak oldu, şimdide belediyenin en büyük adayı oldu.  Millet ittifakımız temelde 5 bin 500 oy ile başlayan, şuanda belediyenin ve iktidarın en önemli adayıdır. Bir aday olarak bunun gururunu ve onurunu taşıyorum.

“Osmancık’ı dinlemeyenlere sarı kart gösterelim”

Osmancık’ta ve Türkiye’de daha önce aldığı oyla partilerin adaylarını ne kadar değiştirildiğine bakılmasını isteyen Arslan “Yanlış matematik hesapları yaparak üzülmenizi istemem. Gelin birlik olalım. Osmancık’ı dinlemeyenlere kırmızı değil, sarı kart gösterelim.

Bizden başka bu seçimi kazanabilecek bir aday ne yazık ki yok. Oyları doğru hesaplayalım, boşa gitmesin. Alternatif biziz. Başka yerlerde alternatif arayarak hayal kırıklığı yaşamayın.

“Beyler siz iktidardasınız ben muhalefetim”

Bu gün Osmancık’ta muhalefet partisiymiş gibi vaat verenlere de bir sözün var. Beyler siz iktidardasınız ben muhalefetim.

Lütfen bu seçimlerde Osmancıklılar olarak iktidara sarı kart gösterelim. Merak etmeyin hükümet değişmeyecek.  Vekil yine vekil olacak.  Ama bu sarı kartlar ile önemli dersler alınacak.  Parti gurup toplantılarında alınan kararlarla belediye ve meclisi idare etmeye çalışanlar, belediye başkanlarını çalışamaz hale getirenlere bir cevap verelim.

Doğalgaz şirketine karşı belediye başkanının elini kolunu bağlayanlara, parti gurup toplantıları ile yapılanlara buradan bir cevabınız olsun. Belediye başkanlarının bir suçu yok.   Bir başkan yanlıştı, iki başkan yanlıştı, üçüncü de yanlış oldu… Beyler sakın sizler yanlış olmayasınız.

Partiden belediyeyi yönetmek isteyenlere bir kez olsun dur diyelim. Dik duranların başını yiyenlere bir dur diyelim. İnanın bir musibet, bin nasihatten iyidir.

Siz bakmayın onların “Bu dün ders aldık, valla billah yapmayacağız bir daha’ demelerine. Siz bu gün iktidardasınız yapacaksanız bu günden yapın.

Seçim büromuzun açılışında da söylediğim gibi, bir tek AK Partili kardeşim, bir tek MHP’li kardeşimin, bir tek Saadet Partili kardeşimin, bir tek Büyük Birlik Partili kardeşimin onuruna, şerefine laf ettirmeyeceğiz. Edenlerin de karşısında olacağız. Bu hem siyasete yakışan bir üsluptur hem de şahsiyetimize kişiliğimize onurumuza yakışan bir üsluptur.

Siyasi görüşü ne olursa olsun, hangi partiye oy vermiş olursa olsun Osmancıklı hemşerilerim, bu ilçede yaşayan bu ilçeye hizmet eden herkes ayrım yapılmaksızın başımızın tacıdır.

“Kimseyi kandırmayın. Karşınızda çocuk yok”

Konuşmamı imar konusuna değinerek devam ettirmek istiyorum.

Osmancık’ta kentsel dönüşüm ve nazım imar planı yapıldı. Yapıldı da bir arsanız varsa belediyeye gittiniz de gerçeği görecekseniz. İnşaat yapma izniniz büyük ihtimalle yoktur.

Osmancık’ta yapılan nazım imar planında kocaman büyük büyük adalar yapıldı. Bu adaların içerisinde sizin küçücük arsalarınız kaldı. Dediler ki bu adalara koca koca binalar yapılacak. Kim yapacak bunu?

Hiç bir yerli müteahhittin bunu yapacak güce sahip olması mümkün değil. Biraz gerçekçi olalım.  Bunu ya TOKİ yapacak ya da büyük şehirlerden gelen müteahhitlere verilecek. Onlarda babalarının hayrına yapmayacaklar herhalde. Sizin küçük arsalarınız içinde diyecekler ki şuradan al bu parayı çık. Osmancık’ı da büyük müteahhitler bir güzel parselleyebilirler.

  1. madde uygulaması belediyenin meclisinin ve belediyenin yetkisinde olan bir maddedir. Kentsel dönüşümle ya da kanunlarla bir alakası yoktur. Belediyemiz bu gün isterse bu gün kaldırır.

Şimdi ben o vaatte bulunanlara soruyorum. ‘Bize oy verin 18. Maddeyi kaldıralım’ demeyin. Bu gün iktidardasınız. Verin belediye meclisine önergeyi onaylayalım. Kimseyi kandırmayın. Karşınızda çocuk yok. Osmancıklıları bu kadar da küçük görmeyin.

“İktidar vaat etmez yapar”

İktidar vaat ediyor, iktidar vaat etmez yapar.  Tapusu olmayan mahalleler var. Şuanda imar affı diye bir kanun çıktı. Tapusu olmayanlar bu kanundan yararlanarak bu hakkı kazandılar. Belediyeden bir imzaya bakar. Neyi bekliyorsunuz iktidar sahipleri. Lütfen bunu çözün. Çözmüyorsanız, biz çözeceğiz hiç uğraşmayın.

“Osmancık Belediyesi şirket değildir”

En çok oyu aldığınız asfaltı olmayan o dış mahalleler var ya artık bildiğiniz mahalleler değil iktidar sahipleri. Bu sebepten dolayı hizmetlerimize dış mahallelerden başlayacağız. Bu bizim boynumuzun borcu.

O mahallelerde tozdan çamurdan okula gidemeyen çocuklar ve özellikle bastonuna dayanarak hastaneye gitmeye çalışan yaşlılarımız var. İşi ticarete dökmeyip, oralara servis koymakta yine boynumuzun borcu.

Osmancık Belediyesi şirket değildir. Kar etmek zorunda değildir. Parası da vardır. Belediyecilik şirket olarak yönetilecekse gidin şirketinizi başka yere kurun. Bizim görevimiz bu insanları hastaneye ve Osmancık’ın diğer yerlerine ulaştırmak olacaktır.

“Benim iş vaadim belediyeye almak değil”

Diğer projem istihdama yönelik olacak. Benim iş vaadim belediyeye almak değil. Ben iş vaadinde bulunuyorum.  3 bin ila 5 bin kişilik vaatte bulunuyorum. Nasıl bulunuyorum bakın. Şu anda OSB’de belediye hazinesinden ve hazine arazisinden büyük fabrikalara ve firmalara ücretsiz yer tahsisini yaptığınız da İstanbul’dan çok sayıda firma şimdiden buraya gelmeyi taahhüt etti. Onlarda boşuna taahhüt etmiyorlar. OSB’de SSK pirimleri,  elektrik indirimlidir. Buralar 5. Bölge statüsündedirler. Mevcut fabrikalarımız bile OSB’ye geçtiklerinde çalışan sayılarını en az 2-3 kat artıracaklarını taahhüt etmişlerdir. İşte bende bu kapasiteyi 3 bin 5 bin olarak artıracağımın sözünü veriyorum.

“Esnafın cebinde para yok”

Esnafımızın cebinde para yok. Bunun sebebi sadece ekonomik kriz değil. Bizim sebze pazarımızı stadyumun yanına,  Köy minibüslerini Atatürk İlköğretimin arkasına, elbise pazarını da eski SSK hastanesinin yanına alınmasıdır.

Pazar yerlerinin dağınık, köy minibüslerinin pazar yerlerine yakın olmaması sebebiyle köylümüz Gümüşhacıköy’ün pazarını tercih ediyor. Onu da geçtim köy minibüsünden iniyorsunuz Çorum’a gideceksiniz. Terminale kadar yürümek zorundasınız. Bakın bu iş böyle olmaz.

Bu yüzdende tüm pazarları birleştirip kapalı modern bir pazar yapacağız, yanına da köy minibüslerini çakacağız. O minibüslerde Osmancık içine girecek. Siz köylümüzü şehrin merkezine sokmaz iseniz esnafımızda siftah edemez. ”dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın