ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

‘EVDE KAL’ KURALINA UYALIM

ACİL TIP TEKNİSYENİ ALİ BAKİ EKE

Gün geçmiyor insanlarımızın duyarsızlığından, vurdumduymazlığından, kendini geçtim başkalarının hayatını tehlikeye atmalarından bir olayla karşılaşmayalım. Hala olayın ciddiyetine varamadık veyahut işimize geldiği gibi hareket ediyoruz. Çoğu insanımız evinde veyahut hastanede karantina altında ama dışarda vatandaşlarımız günlük hayatlarına devam ediyor. Özellikle RİSK GRUBUNDA bulunanlar.

Geçtiğimiz hafta umreden gelen vatandaşlarımız devletimizin aldığı önlemler doğrultusunda belirlenen Devlet Yurtlarında karantina altına alındı. 14 gün tedbir amaçlı tutulduktan sonra serbest bırakılmak şartıyla. Umreden dönen vatandaşlarımız arasından çıkan bir grup Mekke/Medine turizmcisi karantinadan kaçmaya arasından bir ‘TANIMLAYACAK SIFAT BULAMIYORUM’ BEN HASTAYSAM SENDE OL DİYE polisimizin yüzüne tükürüyor. Soruyorum bu yaptığı hangi dine hangi insanlığa sığar. Bu ve bunun gibiler yaptıklarının kul hakkı en büyük günahlardan birisi olduğunu bilmiyorlar veyahut turizm amaçlı ziyaretçilerden…

Devletimiz sağlık konusunda ilerlemiş devletler arasında. Olay artık gittikçe ciddiye biniyor bunu alınan tedbirlerden anlamız gerek. Yapılan her Korona Testinden ortalama %10 u pozitif çıkıyor. Sağlık Bakanımızdan yapılan ilk açıklamadan günümüze doğru bakarsak verilen sayılar ortalama ikiye katlanarak artıyor. ÖLÜMLERDE DAHİL. Sağır sultan duydu, bazı inşalarımız hala olayın ciddiyetinin farkında değil! 65 Yaş üstü vatandaşlarımızın dışarı çıkmaması için çoğu belediye ücretsiz olan ulaşım haklarını ücretliye çevrildi. Kendi sağlığınızı düşünmüyorsunuz madem çevrenizdeki insanları ve sevdiklerinizi düşünün. 65 Yaş üstü ve Kronik Hastalığı olan herkes artık dışarı çıktıklarında 3 bin 150 TL idari para cezasına çarptırılacak ve kolluk kuvvetleri tarafından evlerine ulaşımları sağlanacak. Zaten RİSK GRUBUNDA OLANLAR bunlar. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, buyurdu Peygamber Efendimiz günümüz ise ben karışmayım, ben görmedim, bir tek insan ben miyim demekle geçiyor ömrümüz. Sizi düşünmeyeni sizde düşünmeyin.

Özellikle ilçemizde hatırı sayılır çalışanı olan iş yerleri ve esnaflarımız kepenk kapattı. Çoğu insanımız kendini evden dışarı çıkmıyor özel ihtiyaçları hariç. Bende özel bir şirket bünyesinde çalışıyorum. Bende bir işçiyim her özel çalışanlar gibi bende işverenimin iki dudağından çıkacak lafındayım ama işimi severek yapıyorum kendi işim gibi çalışıyorum. Allah tüm özel şirket çalışanlarına benim işverenim gibi çalışma ortamım gibi iş yeri nasip etsin. Esnaflarımız dükkanını kapatabiliyorsa dükkan kirası BAĞ-KUR para dükkan açmadan ödenecek masraflarına rağmen her insan bence evde kal kuralına uymalı. Uyulmadığı taktirde (FELAKET TELLALIĞI YAPMIYORUM İSTATİSKTİK VERİLER HERŞEYİ AÇIKLAR) Allah Korusun olay istemediğimiz konumlara ulaşır. Genç yaşlı tüm vatandaşlarımızın evde kal kuralına davet ediyorum. Ailemizle bu süresi (6-8 hafta) doya doya geçirelim. Sevdiklerimizin varken kıymetini bilelim.

BU SÜRECİ EN AZ CAN KAYBI İLE ATLATMAMIZI TEMENDİ EDEREK, DEVLETİMİZ TARAFINDAN TÜM ALINAN KURALLARA UYMAYA DAVET EDİYORUM. İNSANLARIMIZI ÖZELLİKE RİSK GRUBUNDA OLAN İNSANLARIMIZI EVLERİNDE KALMAYA DİĞER VATANDAŞLARIMIZI DA BU GRUPTA YER ALAN VATANDANDAŞLARIMIZA ENGEL OLMAYA DAVET EDİYORUM. SAĞLICAKLA KALIN…

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın