ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

EVDE KAL SAĞLIKLI KAL OSMANCIK

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında  “Evde Kal, Sağlıklı Kal Osmancık” çağrısında bulundu.

Sosyal medya hesabından çağrıda bulunan başkan Gelgör, “Koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlarımızın evlerinde kalması, 60 yaş üstü vatandaşlarımızın bu konuya mutlak riayet etmesi önemle rica olunur” ifadelerini kullandı.

Yine belediye sosyal medya hesabından ; “Tüm vatandaşlarımızın her hangi bir korona virüs şüphesi durumunda İlçe Sağlık Müdürlüğünün 0 364 611 42 54 numaralı telefonu aramaları gerekmektedir.

Not: Hastane ve Aile Hekimlikleri aranmayacak, sadece İlçe Sağlık Müdürlüğü ile irtibata geçilecektir.” bilgisi paylaşılırken, belediye hoparlöründen de gün içerisinde İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı gereği 14 gün kuralı hatırlatması ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün 60 yaş üzeri vatandaşlar için evlerinde kalmaları yönündeki duyuruları anons edildi.

OSMANCIK’TA EZAN SONRASI CAMİ HOPARLÖRLERİNDEN ‘KORONAVİRÜS’ ANONSU YAPILDI

Osmancık’ta ezan sonrası cami hoparlörlerinden ‘Koronavirüs’ anonsu yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığının cuma namazında ve kandil gecesinde camilerin kapalı tutulacağı yönündeki açıklamalarının ardından öğle ezanı sonrası cami hoparlörlerinden anons yapılarak vatandaşlara uyarı yapıldı.

DUA EDELİM

Yapılan anonsta; “Aziz milletimizin dikkatine!

Ev veya iş yerlerimizde öğle namazını kılıp milletimizin karşı karşıya olduğu bu salgın hastalıktan korunmak için dua edelim. Allah bizleri, ülkemizi ve milletimizi ve tüm insanlığı bu ve benzeri hastalık ve musibetlerden korusun.” denildi.

Belediye işlemleri hatırlatması

Osmancık Belediyesi tüm işlemlerin internet üzerinden ya da e-devlet üzerinden gerçekleştirilebileceği hatırlatıldı.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, sosyal medya hesabından vatandaşların belediye hizmet binasına gelmeden belediyenin internet sitesinden ‘Tahsilat işlemleri, borç sorgulama, ödeme, emlak beyanları, arsa birim değerleri’ e-Devlet üzerinden ise ‘ Tahakkuk bilgileri sorgulama, beyan bilgileri sorgulama, sicil bilgileri sorgulama, tahsilat bilgileri sorgulama’ işlemlerinin yapılacağını duyurdu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın