ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Evleri yanan aile yardım eli bekliyor

Çorum’un Osmancık ilçesi Koyun Baba Mahallesi’nde elektrik kablosundan çıkan yangın sonucu evleri kullanılamaz hale gelen Maraz ailesi yardımseverlerin desteğini bekliyor.

Osmancık, Koyun Baba Mahallesi’nde Özpetek Sitesi 2. katta bulunan Ergün Maraz’a ait dairede Ramazan ayının 3’ncü günü saat 10.30 sularında elektrik kablosundan kaynaklandığı öğrenilen bir yangın çıktı.  Osmancık Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün müdahalesi sonucu söndürülen yangın sonrası ev kullanılamaz hale gelirken, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma, Osmancık Belediyesi ve hayırseverlerin desteği ile yaralarını sarmaya çalışan 6 kişilik Maraz ailesi, yardımseverlerin desteğini bekliyor.

Çıkan yangından dolayı oluşan sıkıntıları anlatan baba Ergün Maraz, yangının çıkış nedenini televizyon kablosunun yanması ile başladığını belirterek “ 12, 9, 6 ve 3 yaşlarında 4 çocuk babasıyım. Gemici Mahallesi’nde fırıncılık yapıyorum. Ramazan’ın 3’ncü günü saat 10.30 sularında evimin yandığını arkadaşımın aramasıyla öğrendim.  Yangının çıkma nedeni plazma televizyonun arkasında bulunan fişin yanması ve sonrasında televizyonu patlamasıyla büyümesi.  Alevler televizyondan koltuğa, koltuktan ise perdeye sardı ve evin büyük bir bölümü yandı. İtfaiye erlerinin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü, kullanılabilir eşyalar kurtarıldı.

Yangın sonrası kaymakamlığımız 2 bin lira yardım ederken, belediyemizde elektrik tesisatını yeniledi. Yetkililerin ve hayırseverlerin desteğiyle evi belli bir seviyeye getirdik, ancak daha birçok eksiğimiz var. Yenilenmesi gereken 3 adet pencere var, evin boyanması gerekiyor, yanan eşyaların yerine konması gerekiyor, imkanlarımız dahilinde yapmaya çalışıyoruz.  Ama desteksiz bunları yapmamız şuan için mümkün görünmüyor. 6 kişilik ailemin hayırseverlerin desteğine ihtiyacı var. “dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın