ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Festivalin Görünmez Kahramanları

Osmancık Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci, 10 gün devam eden Pirinç Festivali’nde arka planda 450’ye yakın kişinin görev aldığını ve festivalin sorunsuz sona erdiğini belirtti.

27 Eylül’de kortej yürüyüşü ile başlayan ve 6 Ekim akşamında Gece Yolcuları grubunun konseri ile son bulan Osmancık Pırlanta Pirinç Festivali’nde yaklaşık 450’ye yakın kişi görev aldı. Festivalin gerçek kahramanları ise şüphesiz 10 gün boyunca mavi tişörtleri, sarı yelekleri ile etkinlik alanlarından bir diğerine koşturan belediye işçileriydi.

Mavi tişörtleri, sarı yelekleri ile arka planda yer alarak etkinlik alanlarından bir diğerine koşuşturan, alanları etkinliğe hazırlayan, sonrasında sanki hiç kullanılmamış gibi temizleyerek bırakan 240 belediye işçisi, 38 belediye memuru, festivalin güvenlik önlemlerini alan ve sağlayan 135 emniyet personeli, 5 birim ile festivale destek veren jandarma ekipleri, 112 Acil Sağlık ekipleri,  20’si kız 10’u erkek olmak üzere festivalin çeşitli kademlerinde görev alan üniversite öğrencileri, misafirlere ve ziyaretçilere sabahtan akşama kadar bazlama, gözleme ikram etmek için oklava çeviren, kesküçle bunları saç üzerinde pişiren, servis eden ablalar ve teyzeler, günlerce ilçenin muhtelif yerlerinde, güreş müsabakaları alanında festivale renk katan davulcular zurnacılar şüphesiz festivalin görünmez birer kahramanları oldu.

Yapılan her etkinlik öncesi ve sonrasında çalışmalara başlayan belediye personelinin bir sonraki etkinlik için büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalıştığını belirten başkan yardımcısı Hüseyin Cebeci, festivalde görev alan herkese tek tek teşekkür ederken ayrıca festivalde görev allan kız ve erkek üniversite öğrencilerinin de günlük yevmiyelerinin aksatılmadan verildiğini ve her birini etkinlik bitiminde pansiyonlarına zamanından önce bırakıldığını sözlerine ekledi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.   

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın