ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

KYK Osmancık Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu

0.00
  1. EĞİTİM
  2. » KYK Osmancık Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu
Açıklama:

Kyk Kayıt Tarihleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlara başvurular 14 Ağustos'ta başlıyor. Başvurular, 20 Ağustos gece yarısına kadar e-devlet üzerinden herhangi bir ücret ödemeden gerçekleştirilebilecek.

2017-2018 öğretim yılında ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri ve KKTC'de eğitim görmekte olan öğrencilerin yurt başvuruları 14 Ağustos'ta başlayacak.

Üniversiteli gençlerin barınmak için öncelikli tercihi olan KYK yurtlarına başvurular 20 Ağustos saat 23.59'a kadar e-devlet üzerinden herhangi bir ücret ödemeden gerçekleştirilebilecek.

Başvuruya ilişkin ayrıntılı bilgi yurtkur.gsb.gov.tr adresinde bulunan "Başvuru Kılavuzu"ndan alınabilecek.

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini yine e-devlet üzerinden güncelleyebilecek.

Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacak. Başvuru sonuçları yurtkur.gsb.gov.tr kurumsal internet adresinden duyurulacak.

OSMANCIK KYK ADRES

ADRES KOYUNBABA MAHALLESİ EMİNEDERESİ KÜMEEVLER NO:35

OSMANCIK/ÇORUM

TELEFON 

0(364) 611-7070

Kategoriler:      
İletişim Bilgileri
KOYUNBABA MAHALLESİ EMİNEDERESİ KÜMEEVLER NO:35, Osmancık, ÇORUM
0(364) 611-7070
0(364) 611-7070

Cevap Bırakın

İlan sahibine ileti gönder