ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Gelecek Partili Çelik “Derdi Çeken Bilir”

Gelecek Partisi Osmancık Kadın Kolları Başkanı Nurten Çelik ve yönetim kurulu üyeleri engelli aileleri ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Gelecek Partisi Osmancık Kadın Kolları Başkanı Nurten Çelik, beraberinde ilçe başkanı Muzaffer Kara ile birlikte engelli ailelerini ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi. Çelik, yaptıkları ziyarette pandemi sürecinin engelli aileleri daha çok etkilediğini gördüklerini, belirterek ; “Derdi çeken bilir. Hastası olmayan hasta bakımını anlamaz. Anlaması periyodik olarak eğitim üzerin den olur. Hastası olanlar hastanın bakışı hisleri ve bazen duygularını dahi anlarlar. Ülkemizde yaşanan trafik kazaları doğuştan veya tıp tabiriyle akraba evliliğinden dolayı oluşan engelli kitlesi sorunları her geçen gün artmaktadır.

Hasta ve hasta yakınları olarak en büyük sorunumuz medikal malzemelere gelen zamlar ve kısıtlamalardan dolayı yaşadığımız mağduriyetlerdir. Bu mağduriyetler çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından dile getirilse de ortak yanımız dışa bağımlı ilaç ve medikal malzeme den dolayıdır. İlçe ve ilde yapmış olduğumuz bazı ziyaretlerde hastalarımızın sorunlarına tercüman olmak adına onların sorunlarını dinledik.

Pandemi süreci engelli ailelerini daha çok etkilediği göz önünde olduğu, bu süreçte yapılan taleplerin dahi kabul olmağını verilen desteklerden yararlanamadıkları gibi hastalarının yetersiz bezleri konusunda hastaları açısından mağdur olduklarını söylediler.

İlçemiz de tarafımıza ulaşan ve çözüm imkânı olunan konularda kendilerine yardımcı olabildiğimiz bir hastamızın daha sorununa çözüm mercii olmak biz ve çalışma arkadaşlarımızı memnun etmektedir. İlçemizde sosyal etkinlikler konusunda duyarlı ve hassas olmak başka bir duygudur. Tarafımıza ulaşan her konuda çözüm mercii ile irtibat kurup sorunun giderilmesi ilçemiz adına bizleri mutlu etmektedir.

İçinde bulunduğumuz sürecin ağır ve zor şartlarda geçmesi nedeniyle, evinde hasta ve hastanın belirtmiş olduğu ihtiyaç söz konusu olan sorununun çözümüne kol kanat olmak, yaptığımız işin ve çalışmanın bizlere vermiş olduğu güvenden ileri gelmesidir. Toplumsal olarak aslında her konuda duyarlı ve hassas bir millet olmamıza rağmen halen ulaşamadığımız veya ulaşsak ta sonunun çözümünde bazen sorun yaşamaktayız. Bu yüzden alan elle veren el arasında köprü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın