ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Gelecek Partili Çelik, Polis Haftası’nı Kutladı

Gelecek Partisi Osmancık Kadın Kolları İlçe Başkanı Nurten Çelik, Polis Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda tüm polis teşkilatının polis haftasını kutladı.

Çelik mesajında şu ifadelere yer verdi; ”Kamu düzenini sağlamak için her türlü zorluğa göğüs gererek başarılı çalışmalar yapan emniyet görevlilerimiz, teşkilatlarının İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde her daim toplumun huzur ve refahı için gece gündüz demeden sorunların çözümüne ulaşan Polis teşkilatının kuruluşunun 176. yılını kutlarız.

Türk Polis Teşkilatı modern anlamda 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Halen 1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanunu’na dayanarak örgütlenmiş ve 1934 tarihli 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile yetkilendirilmiş bir teşkilattır. İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir genel müdürlüktür. Merkezde Daire başkanlıkları, taşrada İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri olarak örgütlenmiştir.

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatı mensupları, Polis Teşkilatı 10 Nisan’da kurulduğu için 10 Nisan’ı her yıl Polis Günü olarak görür kendilerine başarılar dileriz.”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın