ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Gök Gürültülü Sağanak Yağışlar Bu Haftada Etkili Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Samsun 10. Bölge gök gürültülü sağanak yağışların bu hafta etkili olacağını duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Samsun 10. Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada; “Bölgemizin büyük bir bölümünde geçtiğimiz hafta boyunca yerel olarak kuvvetli ve yer yer şiddetli gök gürültülü sağanak seklinde yağışa neden alan sistemin önümüzdeki hafta sonuna kadar etkisini daha da artırarak devam edeceği tahmin ediliyor.

Önümüzdeki hafta boyunca bölgemizde genellikle öğleden sonraları görülecek olan yağışların yer yer kuvvetli ve şiddetli olacağı ve hayatı olumsuz etkilemesi be beklenmektedir.

Tahmin edilen kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışlar sonucu meydana gelebilecek ani sel, su baskınları, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli gök gürültülü kuvvetli yağışlar ve yerel dolu tahminleri için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlamış olduğu günlük tahminler ile kısa süreli ve anlık uyarıların takip edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması can ve mal güvenliği açısından arz etmektedir.

Gök gürültülü sağanak yağışlara sebep alan sistemin hafta son una kadar etkili olmaya devam etmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında önümüzdeki hafta boyunca önemli bir değişiklik olmayacağı uzun yıllar ortalamaları  (mevsim normalleri) civanda seyredeceği tahmin ediliyor.” ifadelerine yer verildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın