ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Gökdere Barajı İhale Edildi

“Gökdere Barajı ile Uluçay ve Kavşak çayı boyunca yer alan 26.540 dekarlık alan, basınçlı borulu sulama şebekesi ve yağmurlama, damlama sulama sistemi ile sulanacaktır”

Ak Parti Çorum Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Oğuzhan Kaya 30 milyon metreküp su biriktirme hacmine sahip Osmancık Gökdere Barajının ihale edildiğini duyurdu.

Kaya açıklamasında,” Gökdere Barajı, talvegden 92,50 m yüksekliğinde 414 m kret uzunluğunda, sulama amaçlı ve “Ön Yüzü Beton Kaplı Kaya Dolgu“ gövde tipinde olup toplam dolgu hacmi 1.82 milyon m3 ‘tür. Barajın tamamlanması ile 30 milyon m3 su depolanacaktır. Gökdere Barajı ile Uluçay ve Kavşak çayı boyunca yer alan 26.540 dekarlık alan, basınçlı borulu sulama şebekesi ve yağmurlama, damlama sulama sistemi ile sulanacaktır. Barajın proje ihalesi 24.08.2021 tarihide gerçekleştirilmiştir.

Bölge için büyük bir öneme sahip Gökdere Barajının büyük bir arazinin su ihtiyacını karşılayacak ve ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapılarak, çalışmalara başlanarak hizmete sunulacak.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın