ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

“Gökdere Köyü Barajı Yalan Oldu”

  • 2018 yılında gündemde yer alan 25 bin 200 dekar alanı sulayacak olan Gökdere Barajı’nın akıbeti merak ediliyor.

Çeşitli iletişim araçları ile haber hattımıza ulaşan okuyucularımızın ihbarları haber merkezimiz tarafından değerlendirilmeye devam ediyor. Gökdere Köyü Barajının akıbetiyle ile ilgili başta Whatsapp ihbar hattımız olmak üzere çeşitli iletişim yolları aracılığı ile birden fazla mesaj aldık.  19 Ocak 2020 tarihinde Whatsapp ihbar hattımıza ulaşan bir okuyucumuz 2018 yılında gündemde yer alan 25 bin 200 dekar alanı sulayacak olan Gökdere Barajı’nı gündemimize almamızı talep ederken aynı konunun Gökdere Köyü’nün sosyal medya sayfasından da paylaşılarak yoruma açıldığı görüldü.

14 Ocak 2020 tarihinde “Gökdere Köyü Barajı yalan oldu. 2018 yılında başlamakta olan ama 2020 yılına girdik bir çivi bile çakılmadı” başlığıyla açılan paylaşıma birbirinden ilginç yorumlar yapılırken, ihbar hattımıza ulaşan okuyucumuz ise 05 Ocak 2018 tarihinde DSİ 5. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda, 25 bin 200 dekar alanı sulayacak olan Gökdere Barajı İnşaatı Planlama ve mühendislik Hizmetleri işine ilişkin, değerlendirme toplantısında ortaya konan verileri ve değerlendirmeleri içeren bir mesaj bıraktı.  Mesajda Devlet Su İşleri 5. Bölge Müdürlüğü’nün konuyla ilgili yaptığı bir paylaşıma ait URL adresi de verilerek “yetkiler belki görür” notu düşüldü.

  • Tamamlandığında 25 bin 200 dekar alanı sulayacak olan Çorum Osmancık Gökdere Barajı İnşaatı Planlama ve mühendislik Hizmetleri işine ilişkin, değerlendirme toplantısı, 5 Ocak 2018 tarihinde DSİ 5. (Ankara) Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Bölge Müdürü Mahmut Dündar’ın başkanlığında gerçekleştirilmişti.

Elçiye zeval olmaz, temelden 96,5 metre yüksekliğinde, yaklaşık 30 milyon m3 su biriktirme hacmine sahip olan, 25 bin 200 dekar alanı sulayacak olan Gökdere Barajı projesini okuyucularımızın talebi doğrultusunda gündeme alarak ilgili yetkililere iletiyoruz.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın