ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Güreşte Osmancık Farkı: 1 Altın 2 Bronz Madalya

Sivas’ta düzenlenen Okullar arası Gençler Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Osmancıklı güreşçilerden Efe Anıl Al 120 kiloda şampiyon olurken, 86 kiloda Recep Bekkaya ve 70 kiloda Mertcan Damatoğlu’da üçüncü olarak Osmancık’ın adını mindere yazdılar.

Güreş Federasyonu’nun 2020 yılı faaliyet programında yer alan Okullar arası A Gençler Türkiye Güreş Şampiyonası 14-16 Şubat tarihleri arasında Sivas’ta yapıldı. Heyecan dolu şampiyonaya 113 takımdan 190 sporcu katılım sağladı. Birbirinden çekişmeli müsabakaların yapıldığı şampiyonada Osmancık Belediyespor Güreş takımın alt yapısında yetişerek farklı kulüplere transfer olan Osmancıklı güreşçiler 1 altın ve 2 bronz olmak üzere 3 madalya kazandılar.

120 kiloda mücadele eden Efe Anıl Al tüm rakiplerini yenerek finale yükselirken, final müsabakasını da kazanıp Türkiye şampiyonluğuna ulaştı. Şampiyonada 86 kiloda Recep Bekkaya ve 70 kiloda Mertcan Damatoğlu’da üçüncü olarak Osmancık’ın adını mindere yazdılar.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın