ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Haberimizin ardından harekete geçildi

Osmancık’ta can güvenliğini tehlikeye sokan, ilçe yaşamını olumsuz etkileyen ve görüntü kirliliğine yol açan yarı yıkık harabe niteliği taşıyan yapıların yıkımına başlanıldı.

6 Haziran ve 11 Haziran 2019 tarihinde www.osmancik.com.tr haber sitemizde Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin, çocuklarının can güvenliğini tehlikeye sokan metruk evlerle ilgili “Osmancık’taki metruk binalar tehlike saçıyor”, “Osmancık’taki metruk evler korkutuyor” başlıklı haberlerimiz sonrası belediye yıkım işine başladı. Yıkım çalışmaları Cumhuriyet Mahallesi’nde başladı.

Yıkım çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ; “Şehrimizdeki metruk yapıları yıkıyoruz. Hem güvenlik açısından tehlike oluşturan hem de görüntü kirliliğine neden olan yapılar yıkılıyor. ”ifadelerine yer verdi.

İlçeye bağlı birçok mahallede olduğu gibi Cumhuriyet Mahallesi, Ulucami Mahallesi ve Hıdırlık Mahallesi’nde de bulunan ve kullanılmayan metruk binalar vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Mahalle sakinleri binaların her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirterek, zaman zaman çocukların bu binalarda saklambaç oynadıklarını, bu nedenle de büyük tehlike arz ettiğini ifade etmişti.

Metruk evin çatısından kiremitler düşüyor

Yaya ve araç trafiğinin en yoğun olduğu ilçe merkezinde birçok metruk bina bulunduğunu belirten Karakaşlar Traktör sahibi İzzet Karakaş Ulucami Mahallesi’nde işyerlerinin hemen bitişiğinde bulunan metruk evin çatısından kiremitlerin düşerek tehlike arz ettiğini belirtmesinin ardından konu gündeme alınarak haber yapılmıştı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın