ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Halkla iç içe bayramlaşma

Osmancık’ta bayramlaşma 2. Gün yapıldı

Kurban Bayramı münasebetiyle Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığınca ortaklaşa bayramlaşma programı düzenlendi.

Kurban Bayramı münasebetiyle Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığınca ortaklaşa bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramlaşma programı Kurban Bayramı’nın ikinci günü olan 12 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 14.00’de Şehitlik ziyareti ile başladı. Akabinde saat 14.30’da Şehit Astsubay Mustafa Ayna Tabiat Parkı’nda, kamu personeli ve vatandaşlarla bayramlaşma, İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Şehit ailesi ziyareti gerçekleştirildi.

Şehitlikte duygusal bayramlaşma

Bayramlaşma programı bayramın ikinci günü Şehitlik ziyareti ile başladı. İlçe Müftüsü Dr. Eyyup Aydın’ın aziz Şehitlerimizin ruhuna okuduğu duaların ardından protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından Şehit mezarları ziyaret edildi, çiçekleri sulandı.

Halkla iç içe bayramlaşma

Osmancık Kaymakamlığı ve Osmancık Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği bayramlaşma töreni bu bayram salonlardan çıkarak Şehit Astsubay Mustafa Ayna Tabiat Parkı’nda, halkla birlikte gerçekleştirildi.

Osmancık’ta her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda geleneksel olarak düzenlenen protokol bayramlaşma töreni bu bayram yeni bir formata taşındı. Bayramlaşma törenlerine halkın da katılımının sağlanması ve törenin bir ilçe bayramlaşma programı olarak gerçekleştirilmesi adına her yıl Öğretmen Evi Toplantı Salonu’nda yapılan tören, bu bayram Şehit Astsubay Mustafa Ayna Tabiat Parkı’nda yapıldı.

Herkesle ayrı ayrı bayramlaşan Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan ve Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör bayramlaşmanın ardından bayramın tüm İslam Alemi’ne barış ve huzur getirmesi temennilerinde bulundular.

Halkla birlikte coşkulu bir şekilde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Cumhuriyet Savcısı İsmet Turgut Gülşen, Osmancık Garnizon Komutanı Asteğmen Mücahit Yıldırım, Jandarma Komutanı Tevfik Kara, Osmancık Emniyet Müdürü Komiser Durhasan Güngör, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, daire amirleri, kurum personelleri ile vatandaşlar katıldı.

Şehit ailelerine bayram ziyareti

Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ve İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı nedeniyle Şehit ailesi ziyareti gerçekleştirildi. 1993 yılında Şehit olan polis Erol Kesgin’in ve 2007 yılında Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Muzaffer Karaca’nın ailesini ziyaret eden protokol üyeleri ailelerin bayramlarını kutladı.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın