ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

HAYAT EVE SIĞAR! EVDE KAL!

ACİL TIP TEKNİSYENİ ALİ BAKİ EKE

HAYAT EVE SIĞAR! EVDE KAL!
Dünya da olduğu gibi Ülkemizde de Covid-19 pandemisi hala artmaya devam ediyor. Dünya ve Ülkemizde dakikalar saniyeler ilerledikçe vaka sayıları artıyor. Devletimiz de üzerine düşen ne varsa yapmaya çalışıyor. Pandeminin önüne geçebilmek için tedbirler alınmaya devam ediyor. Alınan tedbirler yeterli veyahut yeterli değil mi? Tedbirler zamanında alındı veyahut geç mi? Bu tarz soruları siz değerli okurların yorumuna bırakıyorum.
Peki ya İnsanların alınan tedbirlere doğal olarak gösterdikleri reaksiyona ve bu pandeminin insanlar üzerinde bırakacağı psikolojik etkileri de unutmamak lazım. Osmancık ta bir vaka oldu; vaka günah keçisi ilan edildi. Sanki tüm giriş çıkışlar Osmancık da kapatıldı. Herkes evinde düzenli oturuyor ihtiyaçları dışında evden çıkmıyor. Tüm sosyal hayat ve insan ilişkileri kesildi bir tek o şüpheli vaka sanki tüm Osmancık’a bulaştırdı gibi konuşmalara girmeden kendisine; kendim nasıl tedbirler aldım (?), alınan tedbirlere ben ne kadar uyuyorum (?), diye kendini sorguya çeksin sonra başkaları hakkında konuşsun. Çıkmayın sokağa gezmeyin dolaşmayın. Alınan tedbirlere uyun. Zaten örf ve adetlerimiz geleneği evlerimizde yeterli miktar da erzaklar var. Kimse bu süreçte aç kalırım erzakım biter gibi düşüncelere kapılmasın Tüm Kolluk Kuvvetleri ve Osmancık Belediyesi tüm vatandaşlarımızın emrine amade. İlçe Belediyemiz İmaret Camii de Ramazan aylarından alışık olduğumuz gibi yemek çıkarıyor ve yardıma muhtaç insanlara dağıtıyor. Bu sancılı MİLLETÇE BİRLİK OLUNMASI gereken süreçte herkes üzerine düşeni yapmalı OHAL veya SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI gibi ulusal alınması gereken kararları beklemeksizin ZARURİ İHTİYAÇLARI DIŞINDA evlerinden çıkmasın. Özellikle önümüzdeki haftaki süreçte tedbirlerimizi sıkı tutup bir an önce pandemiden kurtulalım.
Bu süreçte (6-8 Hafta) lütfen evimizde kalalım. Covid-19 tanısı koyulup hastane odası tavanına bakacağımıza evimizde sevdiklerimizde güzel vakitler geçirmeye çalışalım. Bu süreci en az kayıplarla atlatalım ve doğal sosyal yaşantımıza devam edelim. Ben ve benim gibi tüm sağlık çalışanları doktorundan hemşiresine temizlik personelinden güvenlik personeline tüm herkes üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getiriyor. Tüm kolluk kuvvetlerimiz, yerel yönetimlerimiz, basın mensupları, tüm kamu ve özel sektörde çalışan kişiler üzerine düşen ne varsa yapmaya çalışıyor ve vatandaşlarımızı pandemi hakkın da bilgilendirme konusunda elinden gelen tüm çabayı gösteriyor.
ALINAN TEDBİRLER TÜM HERKES İÇİN! Bu süreci bir önce geçip normal yaşantımıza dönmemiz temennisi ile ALLAH (c.c.) YÜCE TÜRK MİLLETİNİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın