ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Hitit Üniversitesi Tanıtım Günleri

Üniversite adaylarına Hitit Üniversitesi´ni tanıtmak amacıyla Osmancık’ta 12.sınıflara yönelik  “Üniversite Tanıtım Günleri” düzenlendi.

Hitit Üniversitesi Koordinatörlüğünce, üniversite adaylarına Hitit Üniversitesi´ni tanıtmak amacıyla Osmancık’ta 12.sınıflara yönelik  “Üniversite Tanıtım Günleri” düzenlendi. Osmancık Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda, İletişim koordinatörü Çiğdem Karaçay, Hitit Üniversitesi’yle ilgili üniversite adaylarına açıklayıcı ve yol gösterici bilgiler verdi.

Yılda bir kez düzenlenen tanıtım günlerinin daha etkili bir tanıtım için 3’e çıkardıkları belirten Karaçay; “Bu yıl tanıtım günlerini üç aşamalı olarak planladık. Bu şekilde daha geniş bir kitleye ulaşma imkanı elde edeceğiz. Tanıtım Günleri´nin ilki 17 Nisan Çarşamba günü Osmancık’ta başladık. Katılımdan yoğun bir ilgi olduğunu görüyoruz. Bu çalışmaları diğer ilçelerimizde de devam ettireceğiz.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, öğrencilerin üniversiteler hakkında bilgi sahibi olmalarının önemli olduğunu belirterek; “12.sınıf öğrencilerimizin bulunduğumuz şehrin üniversitesini tanıması, onlar hakkında bilgi sahibi olması bizim için çok önemlidir. Bu etkinlik sayesinde üniversiteleri öğrencilerimizin yanı başına, Osmancık’a getiriyoruz.. Öğrencilerimizin bizzat üniversiteleri tanıması, üniversiteler ile ilgili bilgi sahibi olmasını sağlıyoruz. Valiliğimize, Belediyemize Sayın Rektörümüze, müdürlüğümüz çalışanlarına ve bizi desteklediği için tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın