ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ EVDE BAKIM HİZMETLERİ PERSONELİ OSMANCIK İLÇEMİZE GELDİ.

ÇORUM İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ EVDE BAKIM HİZMETLERİ PERSONELİ OSMANCIK İLÇEMİZE GELDİ.

:Evde bakım hizmeti alan  engelli hasta çocuğu  adına teşekkür etmek için  Osmancık Sakatlar Derneği Eski başkanı Muzaffer Kara  evde bakım hizmeti yapan çalışanları Osmancık ‘ta misafir  etti.

Sabah Osmancık İlçemize gelen Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Evde Bakım Hizmetleri Birimi Personeli kahvaltı yaptıktan sonra   mezarlık ziyareti yapıp şehitlere dua ettiler. Gezi Programına katılan Çorum İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan tüm sağlıkçılar böyle bir günde buluşmaktan dolayı mutlu olduklarını belirttiler.

 

Osmancık Şehitler mezarlığı ziyareti sonrasında , Osmancık Koyun baba Türbesini ziyaret eden personele Emekli İmam Hasan Akbaba Koyun baba  hakkında bilgi verdi.Koyun baba’nın kerametleri ve niçin Koyun baba denildiğini açıklayarak dua edilerek,Koyun baba Köprüsüne ve Kızılırmak sahiline geçilerek Osmancık’ta açılan Kahveland ‘da dinlenen  personel daha sonra İstanbul-Samsun yolu üzerinde bulunan Has Park Dinlenme tesislerinde öğlen yemeği yediler.Buradaki yemeğe Osmancık Ak parti Milletvekili Sayın Oğuzhan Kaya, İl Sağlık Müdürü Oprt. Dr. Ömer Sobacı ,Valilik adına, Niyazi Kızılırmak Çorum Evde sağlık temsilen Sayın Serdar Hangün, Sayın Asiye Kızılırmak Osmancık Evde saglık adına Sayın Rüştüye Erdogmuş ve Umut Duran ve Çorum Esnaflarından ve engelli konusunda duyarlı bir o kadar kıymetli insan Sayın Mustafa Metin ile bu güzel güne mezarlıkta duaları ve tarihi yerlerimiz konusunda eşlik eden ve bilgi veren Osmancık Emekli İmam Hasan Akbaba, Emekliler Derneği Başkanı ve engelli dostu Muharrem Yıldız,Tedaş emeklisi Sayın Bilal Gök, Yagsiyan köyü ve Dilimasar Mahallesi adına Gürsel Solugan,Ali SümbüL,Cengiz Kara,Engelli olan Berkay Kara  katıldı.

YEMEK SONRASI ÇAY SOHBETİ SIRASINDA ENGELLİ BERKAY KARA İLE SOHBET EDEN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ SAYIN OĞUZHAN KAYA:  KISA BİR KONUŞMA YAPTI:

Yemek sonrası çay sohbeti sırasında Engelli Berkay Kara ile sohbet eden Ak parti Milletvekili Sayın Oğuzhan Kaya:  kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında: Bugün burada yemeğine katıldığımız Berkay Kara gibi her an hepimiz aslında bir engelli adayıyız.Yaşlılara ve engellilere bakanlara değer veriyoruz. Ak parti’den önce insanlar engelli çocuklarını dışarı çıkaramıyordu.Partimizle birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde insanı seviyoruz ki yaratandan ötürü şiarı ile tüm engellilere gereken ilgi ve alaka gösterilmiştir.Engelliler ve yaşlılar bizim için değerlidir.Bunun için her türlü desteği yapıyoruz.Şu anda güçsüzlere yaptığımız yardımlarda Sosyal Yardımlarda Avrupa’da birinciyiz.Bu küçük kardeşimize bu sevgi ve ilgi olmasa bu durumda olmazdı.Sevgi ve şefkat onların ilacı.Her konuda beni arayabilirsiniz telefonum Face boook sayfamda var.Diyerek sohbete devam edildi.

Daveti yapan engelli babası Muzaffer Kara iştirak eden misafirlere yaptığı konuşmada: Bu güne kadar hastamızın yaşamı ve rahatsızlıkları konusunda önemli derecede duyarlılık ve hassasiyetli olmalarınız vesilesiyle bir araya gelip, sizleri hep bir arada görme mutluluğunu yaşattınız.. Yatalak hastamızın topluma kazandırılması ve ona yaşama sevinci verilmesi adına, Toplumun vazgeçilmez bir parçası olan engellilerimize karşı duyarlılığınız, engelliye bakış açısı duruşunuz samimiyeti hiç bir şekilde ifade edilemeyen bir duygudur. Bu duyarlılığınızdan dolayı, siz değerli misafirlerimizle böyle bir günde bir arada olmanın sevincini bana aileme ve çocuğuma  yaşattığınız için teşekkür ederim.dedi

Yağsiyan Köyü Muhtarı Gürsel Solugan  Milletvekili Oğuzhan Kaya’ya Köy yollarıının düzen ve kullanımı hakkında  bilgi vererek,köye bağlı mahalleye giden yol için köprü istedi Milletvekili Oğuzhan Kaya’ya çözüm ve sorunların giderilmesi hususunda gerekli bilgilendirmeleri yapacağını  Köydes’ten köprü yapımı için söz verdi.

Samimi ve sohbet ortamında geçen yemek sonrası Çorum’dan gelen misafirlerle hatıra fotoğrafı çekilerek hoş bir anı oluşturuldu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın