ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

“İnternet alt yapısı yok, GB’ler dayanmıyor”

Osmancık’ta birçok öğrenci uzaktan eğitime zor şartlarda katılıyor. Kimi öğrenci internet bağlantısı olan akrabasına, kimi öğrenci ise komşusuna giderek canlı derslere katılıyor.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Osmancık Koyun Baba Mahallesi’nde 3 çocuğunun öğrenci olduğunu belirten bir anne sokaklarında alt yapı olmadığı için internet hizmeti alamadığını belirterek “Biri ilk, biri liseye giden, biride üniversiteye hazırlanan 3 öğrencim var. Üst ve alt sokağımızda internet alt yapı olmasına rağmen, evimizin bulunduğu Çimen Sokak’ta internet alt yapısı yok. Çocuklarım canlı derslere bir üst sokaktaki teyzelerinin evine giderek cep telefonundan katılıyor. Bazı zamanlar ise internet bağlantısı olan komşularımıza gittiğimiz oluyor.

Teyzemize ya da komşumuza gidemediğimiz zamanlarda ise cep telefonumuzdaki internetten derslere girmeye çalışıyoruz. Bir haftada 20 GB kullandığımız oluyor. Sokağımıza internet bağlantısı için alt yapının gelmesini bekliyoruz.  Ancak 2 aydan önce bunun mümkün olmadığı ifade ediliyor. İnternet alt yapısı yok, GB’lar dayanmıyor” dedi.

Osmancık’ta Esentepe Mahallesi’nde yaşayan başka bir anne ise ilkokul öğrencisi olan 2 çocuğunun canlı derslere çok zor şartlarda katıldığını, telefondan sağlıklı derslere giremediği için taksitle bilgisayar almak durumunda kaldığını bu durumun ise ekonomik acıdan kendileri zorladığını belirtti.

Öte yandan Osmancık’ta evlerinde internet bağlantısı olmayan birçok velininde canlı dersler için internet başvurusu yaptığı,  ilçede bazı bölgelerde alt yapı sorunu yaşandığı için beklemek zorunda kaldıkları öğrenildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın