ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

İŞKUR Çorum İl Müdürü Osmancık’ı ziyaret etti

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Levent Tuzcu, İl Müdür Yardımcısı Zeki Karaman ile birlikte Osmancık’ta bir dizi ziyarette bulundu.

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Levent Tuzcu ilk olarak Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay’ı makamında ziyaret ederek İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk’ün selamlarını iletti. Tuzcu, kaymakam Akpay ile Osmancık için istihdama olan katkıları ve istihdamı arttırmaya yönelik çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Kaymakam Akpay, Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün özellikle pandemi sürecinde çalışmalarını takdirle takip ettiğini belirterek, Osmancık ekonomisinin ana faaliyet konusunun tarıma dayalı olduğunu; özellikle pirinç, tuğla, tekstil ve hayvancılık sektöründe gözle görülür bir canlılık olduğunu, yeni kurulan Organize Sanayi Bölgesine işverenlerden taleplerin gelmeye başladığını, ayrıca İlçeye düzenlenen ziyaret ile işverenlere yapılacak bilgilendirmelerde Organize Sanayi Bölge Müdürünün de eşlik ederek bilgi alışverişinde bulunacaklarının kendisini memnun edeceğini beyan etti.

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Levent Tuzcu ziyaret kapsamında, Osmancık Esnaf ve Sanatkarlar Odasını, Osmancık Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünü, ardından sırasıyla  Karakaşlar Traktör, Gelgör Gıda, Asya Tesisleri, Osm Tekstil, Newtex Hazır Giyim, Ekip Tekstil, Bilge Otomotiv, Dörtçelik PVC, Zümrüt Toprak Sanayi ve Filiz Toprak Sanayi  firmalarını ziyaret ederek işveren ve işveren vekilleri ile görüş alışverişinde bulunarak, kurum  faaliyetleri, iş başı eğitim programları ve kursları hakkında bilgilendirme yaptı. Ziyarette işverenlerin personel ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılayacaklarını ve kendilerine yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını dile getirdikleri ifade edildi.

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Levent Tuzcu’nun bu tür ziyaretleri gelecek haftalarda diğer ilçelere de gerçekleştirileceği öğrenildi.

Cevap Bırakın