ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

İsrail’i protesto için bisikletiyle yola çıktı

Osmancık’ta yaşayan Mehmet Derindere, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etmek için bisikletiyle ilçe ilçe geziyor.

Mehmet Derindere, İsrail’in, Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etti. Protestosuna Çorum’un ilçelerini gezerek başladığını belirten Derindere  “Anadolu uyuma, Yahudi malı kullanma” pankartıyla sosyal mesaj da veriyor.

Tekbirler eşliğinde Filistin halkına desteklerini dile getiren Derindere; “İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı yıkıp yerine Süleyman Mabedi kurmak isteyen, Filistinli çoluk çocuğumuza, savunmasız insanlarımıza soykırım uygulayan İsrail’e karşı ben tek başına çıktım yola. Aynı Hz. İbrahim Aleyhisselamın Nemrut’un ateşine atılıp, karıncanın onun ateşini söndürmeye çıktığı gibi ben de Türkiye’yi gezmeye İsrail’i protesto etmek bütün halkımızı bilgilendirmek ve onları uykudan uyandırmak için yapıyorum.

1900’lü yılların başlarında bizi soğuk su kazanının içine koyup sonra ateşi yakıp yavaş yavaş bizi uyuşturan bu Siyonist sistemin uykusundan uyanmak için “Anadolu uyuma Yahudi malı kullanma” diye yola çıktım.

Ben mücadeleme yalnız olarak devam ediyorum. Gerekirse bisikletimle, gerekirse otostop yapacağım. Yaşım müsait değil asker olamıyorum, zengin değilim para gönderemiyorum. Onun için bende gezerek mücadelemi vermek istiyorum. “dedi.

Bisikletiyle yola çıkan Mehmet Derindere İsrail aleyhine sloganlar atarak yoluna devam etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın