ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Kafe Piraye’de müşteri değil misafirsiniz

Pembe panjurları, mavi beyaz renklerin hakim olduğu güzel ve sade bir şekilde düzenlenmiş, masalar, tahta sandalyelerle ırmak kıyısında kendini gösteren Kafe Piraye hizmet vermeye başladı.

Osmancık Kızılırmak Kıyısı çevre düzenlemesi çalışmaları devam ederken burada yapılan çalışmalara ve değişime esnafta ayak uyduruyor. Değişime ayak uyduran esnaflar işletmelerinin gelecek planlarını ona göre yaparken, aralarına yeni katılan Kafe Piraye ise turizm cennetlerinde bulunan işletmeleri aratmayacak şekilde hizmet vermeye başlarken açılışını Kurban Bayramının 3. Günü gerçekleştirecek.

Kızılırmak sahilinde faaliyete geçen, pembe panjurları, mavi beyaz renklerin hakim olduğu güzel ve sade bir şekilde düzenlenmiş, masalar, tahta sandalyelerle ırmak kıyısında kendini gösteren Kafe Piraye adını Nazım Hikmet Ran’ın şiirinden alırken aile işletmesi olarak evinizdeki gibi sıcak ve samimi bir ortam sunuyor. Mustafa Kütük ve, Mücahit-Sema Kütük’ün işletmeciliğini yaptığı Kafe Piraye misafirlerini ev yapımı ikramlıkları ile ağırlayarak kısa sürede farkını ortaya koydu.

“İNSANLAR ÖZEL HİSSETTİKLERİ DEĞİL AİT HİSSETTİKLERİ YERLERİ TERCİH EDİYOR”

İşletme sahiplerinden Mustafa Kütük, insanların kendini ait hissettikleri mekanları tercih ettiklerine vurgu yaparak “İnsanlar kendilerini özel hissettikleri yerleri de istemiyor. Çünkü her yer kendilerini özel hissettirebiliyor. Artık insanlar kendilerini ait hissettikleri yerler istiyor.  Herkesin hayalinde pembe panjurlu bir yer vardır. İnsanların o hayalini biz aile olarak burada yapmaya çalıştık. “dedi.

“PİRAYE BİR UMUT SİMGESİ”

Kızılırmak Kenarının bir kültür sokağı olarak anılmasının istendiğini belirten Mustafa Kütük; işletmenin adının nereden geldiğini ise şu sözlerle açıkladı;“ Belediyemizin Kızılırmak kıyısındaki çalışmalarını görüyoruz, buranın bir kültür sokağı olarak anılmak istenmesi çabasını görmekteyiz. Bizde bu çabayı kendi yerimiz olan bu mekanda yansıtmaya ve desteklemeye başladık. Mekanımıza verdiğimiz isimle de kültüre verdiğimiz önemi göstermeye çalıştık.

Türk Edebiyatımızın en önemli isimlerinden Nazım Hikmet Ran’ın ilk nikahlı karısı olan ve onun hayatında en çok yer eden Piraye’ye olan dillere destek olan aşkından esinlenerek bu ismi verdik. Piraye aslında bir umut simgesidir. Piraye aslında insanların kırılganlığı sevse de guruna yenik düşmesi. Piraye öldü de aşkından, dönmedi yine de Nazım’a. Yani burada biz bir umudu, gururu simgeledik. Nazım’ı Nazım yapan Piraye idi. Sloganımızda Nazım’ın dediği gibi “Sana bir şiirler olmuş…”

Bir aile işletmesi olan Kafe Piraye’de hafta içi sabah kahvaltısı hafta sonu ise brunch ile günün en önemli öğününü keyfe dönüştürebilir, bu şirin mekanın ev yapımı reçellerini tadabilir, epey ilginizi çekebilecek dekoru ile Kızılırmak’ın, tarihi Koyun Baba Köprüsü’nün tüm güzelliği gözlerinizin önünde huzur içinde günün her saati kendinizi evinizde hissedebilirsiniz.

Kendi mutfaklarında katkı maddesi kullanmadan hazırladıkları ev yapımı ürünlerinin yanında, dilerseniz semaverde dilerseniz de Osmanlı Çayı yudumlayabilir yada yaz sıcağında içinizi serinleten soğuk içekleri veya dondurmasını tercih edebilirsiniz.

Tamamen organik ve el yapımı, erişte, tarhana, reçel çeşitlerini paketler halinde sunan işletmenin her karışında alın teri olduğunu da görebilirsiniz.  Özellikle dekoru ile dikkat çeken Kafe Piraye fotoğraf tutkunları içinde birebir. Gitmişken el yapımı lavabosuna bakmayı da unutmayın.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın