ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Kalçası kırılan yavru kediyi ameliyat ettirmek için 90 km yol kat etti

Osmancık’ta yaşayan bir hayvansever sokakta bulduğu yaralı kediyi tedavi ettirmek için 90 km yol kat etti.

Osmancık’ta yaşayan Ferai Bilgener, sokakta bulduğu ve kalçası kırılarak yaralanan kediyi evine götürdü. Kediyi tedavi ettirmek için veteriner kliniği arayan Bilgener, Ankara’ya götürmeye karar verdi. Ferai Bilgener, kalçası kırık olan kediye masaj yaparak rahatlattı ve acı çeken kedinin mışıl mışıl uyumasını sağladı.

Sabaha kadar kedinin başında bekleyen Bilgener bu arada en yakın klinik araştırması yaptı ve Samsun’a bağlı Havza’da Veteriner Ortopedi Uzmanı olduğunu öğrendi ve randevu aldı.  Hava aydınlanınca yaralı yavru kedi ile birlikte Osmancık’tan Havza’ya doğru yola çıkan Bilgener, burada veterinere götürüp ameliyat ettirdi. Yapılan muayene ve tedavinin ardından yavru kediye ameliyatla 3 adet platin takıldı.

Sokak canlarını mümkün olduğunca yardımcı olan Ferai Bilgener ameliyat ettirdiği kedi ile birlikte Osmancık’a geri döndü.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın