ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Kanserden ayağı kesildi, protez için destek bekliyor

Osmancık Koyun Baba Mahallesi’nde oturan %63 engelli raporu bulunan 29 yaşındaki Erkan Dündar’ın kanser nedeniyle sol ayağı kesildi. Gencin ailesi protez almak için  hayırseverlere seslendi.

2019 Mart seçimlerinde Osmancık Koyun Baba Mahallesi’nden muhtar adayı olan ve ayaklarında şekil bozukluğu olduğu için % 63 ortopedik engeli bulunan Osmancıklı genç Erkan Dündar’in sol ayağı kesildi. Kesilen ayağının yerine protez almak isteyen gencin ailesi  hayırseverlere seslenerek destek beklediklerini belirtti.

Gencin ayaklarındaki şekil bozukluğunun akıntı yaptığını ve bu akıntının enfesiyona neden olduğunu belirten gencin ablası Nurcan Dündar “ Kardeşim Erkan’ın ayaklarında şekil bozukluğu vardı, akıyordu. Akıntı kanına karışarak enfeksiyon geçirdi. Kalp kapakları çürüdü metal kalp kapakları takıldı. 2 kez kalp ameliyatı geçirdi ve dalağı da enfeksiyondan alındı. Şimdide kanser oldu ve kanser akciğerine sıçramasın diye yara olan ayağı kesilmek zorunda kaldı. Kasığına da yayılmıştır diye kasığı temizlendi. Tek ayağı bükük tek ayağı kesik ve yatağa bağımlı kalmaması için protez almamız gerek.

Protez ayağın fiyatı 17 bin TL. 9 binini devlet karşılıyor ama geriye kalan 8 bini siz arkadaşlarım akrabalarım ve tanıdıklardan beni tanıyan tanımayan herkesten bağış toplayarak Erkan’a protez ayak alacağız, bağışlarınızı bekliyorum.”dedi.

Bu akşam üzeri hastaneden çıkan Erkan Dündar’a Esentepe Mahallesi’nde yaşayan annesi bakıyor. Durumu hakkında bilgi almak isteyenler: 0543 221 75 82 numaralı telefondan Erkan Dündar’a, ulaşabilirler.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın