ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Karantinada olduğunu gizleyen kadın, komşuları ile ekmek yaptı, kadının testi pozitif çıktı

Osmancık, Güney Mahallesi’nde yaşayan bir kadın karantinada olduğunu gizledi, komşuları ile kışlık ekmek yaptı. Durumu, rutin olarak kontrole gelen mahalle muhtarı fark ederken kadının korona testi  pozitif çıktı.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

KARANTİNADA OLDUĞUNU KOMŞULARINDAN GİZLEDİ

Edinilen bilgilere göre Osmancık, Güney Mahallesi’nde yaşayan ve ev karantinasında olması gereken bir kadın, komşularını kışlık yufka ekmek yapmaya çağırdı. Hemşire olan kızının korona testinin pozitif çıkması nedeniyle ev karantinasında olduğu öğrenilen kadın, durumunu komşularından gizlerken, olayı mahalle muhtarı fark etti.

GÜNEY MAHALLESİ: 3 POZİTİF, 10 TEMASLI VAKA

Mahalle muhtarının karantinada olması gereken 3 pozitif, 10 temaslı mahalle sakinlerini evde olup olmadıklarını günlük kontrol ettiği, bu kontrollerden birinde ise karantinada olması gereken kadının komşuları ile birlikte ekmek yaptığını gördüğü ve hemen komşuları uyarak olay yerinden uzaklaştırdığı öğrenildi.

KARANTİNADAKİ KADININ TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Ekmek yapmaya giden kaç komşu olduğu bilinmezken, komşu kadınların bazılarının durumu öğrenmelerinin ardından kendileri ailelerinden izole ettiği, karantinasını gizleyen kadının ise korona virüs testinin pozitif çıktığı edinilen bilgiler arasında.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın