ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Kaymakam Akpay: Milletimiz 97 yaşına giren Cumhuriyetimizle sahip olduğu değerlerin kıymetini bilmekte

Cumhuriyetin İlanının 97’nci yıldönümü Osmancık’ta yapılan törenle kutlandı. Törende konuşan ilçe kaymakamı Ayhan Akpay, “Milletimiz 97 yaşına giren Cumhuriyetimizle sahip olduğu değerlerin kıymetini bilmekte” dedi.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 97’nci yıl dönümü kutlamaları, Osmancık Kaymakamlığınca düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. 28 Ekim’de Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başlayan kutlamalar 29 Ekim Perşembe günü ilçe kaymakamı Ayhan Akpay’ın tebrikleri kabul etmesiyle devam etti.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen kutlama töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı´mızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü mesajının okunması,  ardından Kaymakam Akpay’ın günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı konuşma ile devam etti.

Akpay; “Milletimiz 97 yaşına giren Cumhuriyetimizle sahip olduğu değerlerin kıymetini bilmekte”

İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay, konuşmasında; “Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıldönümünü Milletçe büyük bir coşku, gurur ve heyecan ile kutladığımız bu anlamlı günde hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Milletçe Cumhuriyetimiz ile duyduğumuz bu gurur ve heyecan; “Türk Milletinin tabiat ve adetlerine en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün haklılığını ortaya koymaktadır.

Türk Milleti olarak, bugün bunun haklı gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Bu haklı gurur, bize aynı zamanda bu büyüklüğe yaraşır biçimde, birlik ve dirliğimizin her zaman korunması; Cumhuriyet’in tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatılması ortak sorumluluğunu yüklemektedir.

Cumhuriyetimizin Laik, Demokratik, Sosyal Hukuk Devleti nitelikleri doğrultusunda, Ülkemizi Milletimizin layık olduğu seçkin yerine yükseltmek; Türkiye Cumhuriyeti’ni sarsılmaz temelleri üstünde her gün daha çok güçlendirmek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur.

Milletimiz 97 yaşına giren Cumhuriyetimizle sahip olduğu değerlerin kıymetini bilmekte, sorunları bunalmadan, herhangi bir güvensizliğe düşmeden demokratik zeminlerde çözerek aşmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecek ve Atatürk’ün göstermiş olduğu hedef doğrultusunda ilerlemeye devam edecektir.

Bizlere düşen görev, demokrasi ve hukukun üstünlüğünden taviz vermeden, milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenerek; birlik, beraberlik ve dayanışmamızı arttırmaya devam etmektir.

Uzun süredir terörizm belasına karşı milletçe verdiğimiz mücadele bu günlerde daha da kararlılıkla sürdürülmektedir. Ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne kastedenlere karşı mücadele içerde ve dışarda bütün yönleri ile çok yoğun bir şekilde devam etmekte. Bu mücadelede; hiçbir olay bizi ümitsizliğe sevk etmemelidir. Çünkü bu Devleti ve Cumhuriyeti kuran seferberlik nesli öyle sağlam bir temel atmıştır ki, bu temeli hedef alan ve birliğimizi beraberliğimizi bozmaya yönelenler hak ettikleri karşılığı alacaklar ve hüsrana uğrayacaklardır.

Akpay; “Türkiye üzerine hesap yapanların oyununu tarihte olduğu bir kez daha bozmuştur”

Kurtuluş Savaşında yedi düvele karşı verdiğimiz mücadelenin bir örneğini milletçe 15 Temmuz akşamı hain FETÖ darbesinde ortaya koyduk. Türk milleti içerde ve dışarıda kendi huzurunu bozmak isteyenlere karşı Kurtuluş Savaşında nasıl karşılık verdiyse 15 Temmuz akşamı da aynı ruhla, aynı heyecan ve birlik ile karşılık vermiştir. Türkiye üzerine hesap yapanların oyununu tarihte olduğu bir kez daha bozmuştur. Türk milleti birlik olduğunda neler yapabileceğini her zaman göstermiştir. Yeter ki bunun bilinci içinde devletimize ve Cumhuriyetimize sahip çıkalım. Birlik ve beraberlik içinde, sevgi içerisinde sahip olduklarımızın değerini bilerek çalışalım ve yaşayalım.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Kaymakam Akpay’ın konuşmasının ardından öğrenciler şiir okudu ve kutlama töreni sona erdi.

Pandemi tedbirlerinin uygulandığı kutlama törenine İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay, Belediye Başkan V. Seher Pirinçci Kökez, İlçe Emniyet Müdür V. Burak Gülcan, Jandarma Komutanı J.Ü.Tğm. Nuri Uyar protokol üyeleri, daire amirleri ile siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, Sağlık Meslek Lisesi Bayrak Flama gurubu öğrencileri, okul idarecileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın