ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Kebap partisi korona dinlemedi! Ne maske ne mesafe…

Osmancık MHP İlçe Başkanının verdiği kebap çevirmeli yemekte maske takılmadığı, sosyal mesafeye uyulmadığı görüldü.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Osmancık’ta koronavirüs tedbirleri kapsamında kalabalık alanlardan uzak durulması ve maske takılması uyarısına rağmen yemekli organizasyonlar düzenleniyor. Dünyada yayılımı devam eden korona virüs nedeniyle insanlar yediklerinden içtiklerinden şüphe ederken düzenlenen yemekli organizasyon pes dedirtecek görüntülere sahne oldu. Salgının hiçe sayıldığı yemek organizasyonunu ise MHP Osmancık İlçe Başkanı Satılmış Karatağ düzenlediğini sosyal medya hesabından açıklayarak ilgili görselleri de paylaşıp birde davete katılanlara teşekkür etti.

Sosyal mesafe düzeni alınmayan, yemekli organizasyona katılanlar maskesiz, mesafesiz poz verirken katılanlar arasında Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Osmancık Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci, ve MHP Belediye Meclis üyelerinin de bulunduğu görüldü. Nisan 2020’de korona testi pozitif çıkan ve salgını yenen Belediye Meclis Üyesi Fatih Ergün’ünde yemekte bulunması ayrıca dikkat çekerken, paylaşımın altına maske ve mesafe hatırlatması yapan yorumcularda oldu.

Her gün belediye hoparlöründen Osmancık Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kararları gereği maske ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi duyurusu yapılırken bu duyuralar sadece vatandaş için mi geçerli.? Osmancık Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulunu göreve davet ediyoruz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın