ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Kekik şarküteri dualarla hizmete açıldı

Osmancık’ın tanınan esnaflarından Kerim Çıplak’a ait ‘Kekik Şarküteri, Kasap, Izgara ve Kahvaltı salonu dualarla hizmete açıldı.

Osmancık ilçe müftüsü Dr. Eyyup Aydın’ın duasının ardından Kekik Şarküterinin açılış kurdelesini Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Osmancık Belediye Başkanvekili Seher Kökez, Jandarma Komutanı Nuri Uyar, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları ve işletme sahibi Kerim Çıplak birlikte kestiler.

Atatürk Caddesi’nde hizmet vermeye başlayan Kekik Şarküteri’nin açılışında Milletvekili Kaya ve ilçe kaymakamı Ayhan Akpay birer konuşma yaptı. Kaymakam Akpay,  pandemi döneminde esnafların zor süreçten geçtiğini belirterek başladığı konuşmasına; “Bu işyerimizle birlikte, diğer esnaflarımızda hayırlara ve güzel bereketli kazançlara erişir ”diyerek işletmenin sahiplerine hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Milletvekili Kaya “süreci inşallah bu yaz atlatacağız”

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, açılışa katılımda bulunanları selamlayarak başladığı konuşmasında, işletmenin sahibine ve ilçe halkına hayırlı olmasını dileyerek, pandemi sürecine,  ilçeye yapılan ve yapılacak olan yatırımlara da değinerek; “Millet olarak, dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte gerçekten hepimiz yorulduk. Esnafımız, milletimiz ve insanlarımız sıkıldılar. İnşallah aşılama süreciyle ve milletimizin pandemi koşullarına uymasıyla bu süreci inşallah bu yaz atlatacağız. “dedi.

Milletvekili Kaya “Pandeminin açmış olduğu tahribatı en aza indirip, bunu telafi edeceğiz”

Milletvekili Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Hükümetimizin, esnafımıza, milletimize vermiş olduğu ve vereceği daha kapsamlı desteklerle pandeminin açmış olduğu tahribatı en aza indirip, bunu telafi edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın tabiriyle de milletimizle de bu anlamda helalleşmiş olacağız.

Milletvekili olarak, Osmancık’ın evladı olarak bu memleketin gelişmesi için birçok iş yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Şehrin büyümesi önemli. Bu şehrin büyümesi için Çorum’dan Osmancık’a olan o kırk yıllık hikaye kırkdilimi inşallah 2020’nin sonunda bitireceğiz. 8 kilometrelik olan tünelleri, yolları yapıp şehrin Çorum’a ulaşmasını, Çorumlunun da  hafta sonları sayfiye memleketi olan buraya gelip, eğlenmesini, gezmesini birlikte sağlayacağız.  Bu kapsamda ırmağın ıslahını devam ettiriyoruz.  Şuana kadar 80 milyon para harcadık, bir 20 milyon daha harcayacağız, daha güzel hale getireceğiz.”

Açık ve kapalı pazar yeri için 8 milyon ödenek

Belediyemizle beraber şehri büyütmek adına, kaymakam beyinde destekleri ile açık ve kapalı bir Pazar yeri yapacağız. Pazar yerimiz için İller Bankası ve Çevre Şehircilik Bakanlımızla irtibatımızı kurduk,  8 milyonluk bir ödenek tahsis ettik, inşallah bu sene başlayıp, seneye de hem açık hem kapalı Pazar yerimizi bitireceğiz.

Osmancık’ın büyümesi için önemli olan Vezirköprü’nün 15 tane dağ köyünün bu tarafa bağlanması adına yol çalışmamız bitiyor. İnşallah onu da bu sene bitirip oradaki köyleri de ticari anlamda, nüfus anlamında bu tarafa aktaracağız.

İlçemizde cezaevi yapılması konusunda çalışmalar sona geldi. Bu şu demek şehrimizde çalışacak 500-600 kişinin ve ceza evinde yatacak olan mahkumları ziyarete gelen 3-5 bin kişinin ilçeye aylık sirkülasyonu demek. “diyerek pandemi süreci sonrası yapılan ve yapılacak olan yatırımları vatandaşlarla istişare edeceklerini sözlerine ekledi.

Kekik Şarküteri işletme sahibi Kerim Çıplak’ta katılımda bulunan davetlilere teşekkür ederek, işyerinin aynı zamanda kahvaltı ve ızgara salonu olarak ta hizmet vereceğini bildirdi.

Kekik şarküteri, kahvaltı ve ızgara salonunun açılışına Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay,  Osmancık Belediye Başkanvekili Seher Kökez, Jandarma Komutanı Nuri Uyar, BDDK Kurul Üyesi hemşehrimiz Ahmet Aksu, Osmancık Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci, siyasi partilerin ilçe başkanları, Çıplak ailesi ve pandemi dolayısıyla sınırlı sayıda davetli katıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın