ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Kendisini askeri personel olarak tanıtan zanlı tutuklandı

Kendisini askeri personel olarak tanıtıp Osmancık’a bağlı İnal Köyünde bir vatandaşın 10 çeyrek altını ve 10 bin lirasını dolandırdığı iddia edilen zanlı tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, 26 Ekim 2021 tarihinde Osmancık’a bağlı İnal köyünde ikamet eden bir vatandaşı telefon ile arayan zanlı, kendisini askeri personel olarak tanıtarak, “İsminiz terör örgütleri tarafından kullanılmaktadır. Evinizde bulunan altın ve paraları evinize gelecek olan personele teslim etmeniz gerekmektedir” dedi. Daha sonra eve giden zanlı, köylü vatandaştan 10 adet çeyrek altın ile 10 bin TL parasını aldı.

Bir süre sonra dolandırıldığını fark ederek jandarmayı arayan vatandaşın ihbarı üzerine harekete geçen Osmancık İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, kimliği tespit edilen zanlıyı düzenledikleri operasyon sonucunda yakaladı. Gözaltına alınan zanlı yapılan adli işlemlerin ardından Osmancık Adliyesine sevk edildi. Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan zanlı cezaevine gönderildi.

VATANDAŞLARA ÖNEMLİ UYARI

Dolandırıcılık olayı üzerine Çorum İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın, dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaları, kendilerini arayarak “Askerim, Polisim ve Savcıyım” diyenlere itibar etmemeleri, değerli eşyalarını ve kişisel bilgilerini vermemeleri ve karşılaştıkları şüpheli durumları 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden Jandarma’ya bilgi vermeleri dolandırıcılık olaylarının önlenmesi ve aydınlatılmasına büyük katkı sağlayacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın