ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Kırkdilim Tüneli 2021’de açılacak

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Kırkdilim tüneli için açılış tarihi verdi. Milletvekili Kaya; “Kırkdilim, Çorum’un 40 yıllık ve tarihi bir sorunu ve bu sorunu tarihe gömmek istiyoruz. Dağı, taşı terbiye ede, ede ilerliyoruz. İnşallah 2021’de hem tüneli hem de diğer yolları açmış olacağız.” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Kırkdilim’de yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.  Yapılan çalışmalar şantiye alanı toplantı salonunda slayt gösterisi eşliğinde anlatılırken, Karayolları Bölge Müdürü Murat Gönenli, Kırkdilim’in Kuzey-Güney aksının en önemli kritik noktası olduğuna dikkat çekti.

Bölgeye üç tünel inşa edildiğini belirten Gönenli, “En büyük tünelimiz olan Laçin ilçesi tarafındaki tünel bin 553 metreden oluşuyor ve burada çalışmalar devam ediyor. Diğer bir tünelde 608 metreye ulaştık. Diğerinde ise 582’ci metredeyiz. Hedefimiz çalışmaları kışın durdurmadan devam etmek.

İkinci tünelimizde de çalışma başlattık. Tüplerin bir tanesinde 104 metre civarında, bir tanesinde 14-15 metre civarında ilerleme sağlandı. Önümüzdeki günlerde tünelin diğer çıkışında da çalışma başlatacağız. Oradaki çalışmalar belirli bir seviye gelidğinde günlük ilerleme hızımız ikiye katlanacak. Bahar mevsimiyle birlikte en uzun tünelimizi bitirmeyi planlarken çalışma yapılan ikinci tünelde ise iyi bir noktaya geleceğiz. Çalışmaları durdurmadan hızlıca ilerletme gayretindeyiz” dedi.

Projenin 570 milyon liralık bir proje olduğunu kaydeden Gönenli, ayrıca Çorum-Laçin karayolunda da çalışmaların devam ettiğini ve yüzde 39’unun tamamlandığını sözlerine ekledi.

Milletvekili Kaya “Dağı taşı terbiye ede ede gidiyoruz”

Çorum’da Karayolları ekiplerinin 10 noktada çalışmalarını yürüttüğünü belirten Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, “Kırkdilim, Çorum’un 40 yıllık ve tarihi bir sorunu ve bu sorunu tarihe gömmek istiyoruz. Dağı, taşı terbiye ede, ede ilerliyoruz. İnşallah 2021’de hem tüneli hem de diğer yolları açmış olacağız.” dedi.

Milletvekili Kaya, Çorum’un 10 farklı noktasında yol çalışmalarının devam ettiğini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Laçin-Osmancık, Kırkdilim-Çorum tünel geçişi, aynı zamanda İskilip, Ortaköy,  Havalanı, Alaca’daki Yozgat yolu gibi 10 farklı noktada çalışmalarımız devam ediyor.

Çorum’un 5 ilçesinde birde Amasya’nın Hamamözü ilçesinde Çorum’a bağlayan yolda yine Sinop’tan, Samsun’dan, Hatay’a, Mersin’e kadar hattı bağlayan Kuzey Geçiş yolunu 700 milyonluk bir yatırımla yapıyoruz. Bu tek kalemde Çorum’a yapılan ciddi bir yatırımdır. Ve çalışmalar aksamadan şimdiye kadar devam ediyor. Allah kaza bela vermeden bu çalışmaları inşallah bitiririz.

Bu kapsamda Karayolları çalışanlarımız ile müteahhitlerimize teşekkür ediyorum. Her iki firmaya da bu işlerin bitirilmesi, takip ve bürokrasi noktasında her zaman destek oluyoruz olmaya da devam edeceğiz.  Çünkü Kırkdilim Çorum’un 40 yıllık ve tarihi bir sorunu ve bu sorunu tarihe gömmek istiyoruz. Bir daha bu yolda kazalar olmasın, insanlarımız bu yoldan rahat geçebilsin ve partimizi de, Cumhurbaşkanımızı da, Binali Yıldırım’ı da ansın istiyoruz. Onların desteği olmasa bu yolun yapılması imkansızdı. Milletvekili seçildiğimizden bu güne kadar bu yolun hem tünel kısmı hem de Çorum’un diğer projelerini 3 milletvekili olarak takip etmeye devam edeceğiz.  Burası bizim bölgemiz olduğu içinde özellikle biz ilgileniyoruz.

Anlatıldığı gibi arazi zor dağı, taşı terbiye de ede ilerliyoruz. İnşallah 2021’de hem tüneli hem de diğer yolları açmış olacağız. Bu da bizim milletvekilliği dönemimizde olduğu için bundan mutlu ve hemşerilerimize hizmet etmenin gururunu yaşayacağız. ”dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın