ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Kızılırmak Nehrine İmdat Merdiveni

Osmancık Kent Konseyi yönetimi yapılan kongrenin ardından görev dağılımı yaptı ve ziyaretlere başladı. Konsey Yönetimi ilk ziyaretini Kaymakam Alkan’a yaptı.

27 Haziran Perşembe günü yapılan kongre sonrası görev dağılımını yapan Osmancık Kent Konseyi Yönetimi ziyaretlere başladı. Kent Konseyi Başkanı Ayhan Eravcı ve yönetim kurulu üyeleri Osmancık Kaymakamlığı ziyareti akabinde Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti.

Yeni yönetimini Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan’a tanıtan Kent Konseyi Başkanı Ayhan Yılmaz Eravcı hizmet etmek için elini taşın altına koyduğunun altını çizdi. Ervacı, Kaymakam Alkan’a konseyin projelerinden bahsetti.

TÜRBENİN AŞ EVİ AÇILARAK ÖZÜNE DÖNECEK

Kent Konseyi Başkanı Ayhan Eravcı, kaymakamlık ziyaretinde Koyunbaba Türbesi’ndeki aş evinin açılarak özüne dönebilmesi için çalışma başladıklarını söyledi Eravcı; “Kent Konseyi olarak Koyunbaba Türbesi’ndeki aş evini açmayı planlıyoruz. Burada yılın 365 günü ihtiyaç sahiplerine sıcak çorba hizmeti sunmayı hedefliyoruz. İmaret Camii aşevinin sıcak yemeklerini de buradan karşılamayı teklif ediyoruz. Koyun Baba Türbesi aşevi açılarak özüne dönecektir. Bu tekliflerimizi Kent Konseyi yönetimi olarak sunuyoruz. “dedi.

Kaymakam Alkan Kent Konseyi yeni yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek desteğe hazır olduklarını belirtti.

KIZILIRMAK NEHRİNE İMDAT MERDİVENİ

Osmancık Kent Konseyi yeni yönetimi kaymakamlık ziyaretinin ardından Osmancık Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Eravcı ve yönetim kurulu üyeleri kaymakamlık ziyaretinin ardından Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun, İlçe Jandarma Komutanı Tevfik Kara, Belediye Başkanvekili Mahmut Atmaca ve başkan yardımcısı Hüseyin Cebeci, ile görüştü.

Eravcı ve yönetim kurulu üyeleri ziyaretlerinde amaçlarının Osmancık’a hizmet etmek olduğunu belirterek projelerini sıraladılar.

Projeler arasında, Kızılırmak Nehrinin ıslah edilmesinin ardından gereklilik arz eden  “İmdat Merdivenleri”nin yapılmasını teklif edeceklerini belirten Eravcı “Kızılırmak Nehri ıslahı sonrası yapılmasını gerekli gördüğümüz İmdat Merdiveni önerimizi sunacağız.

Yine ırmak düzeni nedeniyle sokak hayvanları su içemez duruma geldiğinden ötürü, sokak hayvanlarının su içebilmelerini sağlayacak yerler yapılması, sahil boyunca insanlarımız ihtiyaç duyduğu çeşme ve tuvaletlerin olmayışı önerilerimiz arasında yer alıyor. ”dedi.

KONSEY KÜLTÜR EVİNDE HİZMET VERECEK

Osmancık Kent Konseyi’nin mevcut yerinden Kültür Evine taşınacağını belirten Eravcı; “2004 yılında Kent Konseyi başkanlığını yürüttüğüm dönemde belediye ile uyumlu çalışamadık.

Belediye, vatandaş arasında köprü olmamız gerekirken bürokratik engellere takıldık ve bu yapılamadı.  Geçmişte Kent Konseyi’ne tahsis edilen yerin alanı uygun olmadığı için toplantılar yapamıyorduk.

Ahmet Gelgör başkanlığındaki belediyemizden Kültür Evini talep ettik.  Talebimize olumlu yanıt verildi. 2-3 güne kadar Kent Konseyi Kültür Evi’nde hizmet vermeye başlayacak. “dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.   

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın