ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Konser havasında sünnet düğünü

Çorum’un Osmancık ilçesinde konser havasında sünnet düğünü yapıldı.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Çorum’un Osmancık İlçesi İnal Köyünde Kaya ve Cıbır aileleri çocukları Aytuğ ve Ayberk’e konser havasında sünnet düğünü yaptı. İnal Köyü sakinlerinden Celal Kaya ve Yusuf Cıbır’ın torunları, İnal Köyü Derneği eski Başkanı Recep Kaya ve eşi Ayşen Kaya biricik oğulları Celal Aytuğ ile Seyit Ayberk için sünnet eğlencesi yaptılar. İnal Köyü okul bahçesinde yapılan düğünün organizasyonunu ilçemizde kısa sürede adını duyuran Seçil Organizasyon gerçekleştirdi.

Akşam saat 17’de başlayan eğlence öncesi iki gün boyunca düğün alanı pandemi dolayısıyla dezenfekte edilirken, girişte davetlilerin ateşleri ölçüldü, maskesi olmayanlara maske verildi, eğlence boyunca sık sık sosyal mesafenin gözetilmesi anonsları yapıldı. Davul-Zurna ekibinin görsel şölen sunarak başlattığı sünnet eğlencesinde Osmancık’ın mahalli sanatçılarından Murat Kamiloğlu ve orkestrasının müziği ile görkemli bir sünnet düğünü eğlencesi devam etti.

Kaya ve Cıbır ailelerinin akrabaları, dostları ve köy sakinlerinin katıldığı düğün töreninde davetliler Türk Halk Müziği sanatçısı Habibe Bozkır’ın şarkılarıyla coştu, doyasıya eğlendi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın