ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

“Köpekleri toplayıp, toplayıp bırakıyorlar”

Çorum’un Laçin İlçesi Doğanlar Köyü sakinleri dışarıdan köylerine sokak köpekleri getirildiğini öne sürerek önlem alınmasını istedi.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Whatsapp İhbar Hattımıza ulaşan köy sakinleri başka ilçelerden veya beldelerden getirilen köpeklerin açlık ve susuzluktan birbirlerine saldırdıklarını, her geçen gün sayılarının hızla artığını ve bu durum tehlike oluşturduğunu ifade ettiler.

“Köpekleri toplayıp, Doğanlar’a bırakıyorlar” diyen köy sakinleri “Yol kenarına bırakılan onlarca köpek açlık ve susuzluktan birbirlerine saldırmaya birbirlerini yemeye başladılar.

Elimizden geldiğince bu hayvanlara sahip çıkmaya çalışıyoruz, bazı noktalara su ve yemek bırakıyoruz ama başka ilçelerden ve beldelerden bırakılan bu köpeklerin sayısı hızla artmaya başladı. Köy sakinleri olarak korkuyoruz. Çünkü aç ve susuzlar, insanlara da saldırabilirler.

Köpekleri toplayıp, toplayıp Doğanlar’a bırakıyorlar.  Lütfen önlem alınsın”.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın