ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Korkutmak için ateş ettiği şahıs öldü!

Osmancık’ta emekli öğretmen iddialara göre kendisine saldırı için gelen şahsı av tüfeği ile korkutmaya çalışırken ağır yaraladı. Olay, Osmancık’a bağlı Kuz Köy de meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, Osmancık’a bağlı Kuz Köy’ün de psikolojik sorunları olduğu iddia edilen Ertuğay.Y (33) isimli şahıs, aynı köyde yaşayan emekli öğretmen Hüseyin Avni D.’ye yaklaşık 10 gün önce gecenin ilerleyen saatlerinde evde oturmaya geldiğini söyledi. Şahıs, emekli öğretmenin itirazı üzerine saldırıya geçti. Saldırı sonrası olayı büyütmemek için komşusu olan şahıstan şikayetçi olmayan D.’nin evine dün gece saat 03 sularında Ertuğay.Y bir daha geldi. Bir elinde balta, bir elinde 5 litrelik benzin bidonu ile emekli öğretmenin kapısına dayandığı iddia edilen E.Y., bağırarak emekli öğretmenin dışarı çıkmasını istedi. Şahsın bir elinde balta, diğer elinde benzin bidonu görünce tüfek ile dışarı çıkan emekli öğretmen E.Y.’nin hamle yapması üzerine tüfeği korkutma amaçlı ateşledi. Saldırı girişiminde bulunan şahıs isabet eden kurşundan yaralandı ve Osmancık Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayan ve Savcının incelemesinin ardından Ertuğay.Y’nin cenazesi otopsi için Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderilirken emekli öğretmen, gözaltına alındı.

“Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı”

Jandarma tarafından gözaltına alınan emekli öğretmen Hüseyin Avni D., karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi, ardından çıkartıldığı mahkeme tarafından adli kontrolle serbest bırakıldı.

Öte yandan psikolojik sorunları olduğu iddia edilen Ertuğay.Y’nin Ankara, Mamak’ta yaşadığı, yaklaşık 1 sene önce babasının tedavi için kendisini hastaneye yatırmak için dilekçe verdiğini öğrenmesinin ardından köye yerleştiği öğrenildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın