ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Köy Şenlikleri Ramazan Bayramına Renk Kattı

Osmancık’ta ve çevre ilçelerde birçok köyde her yıl yaz aylarının gelmesi ile birlikte düzenlenen köy şenlikleri ve festivalleri Ramazan Bayramı ile birlikte başladı. Bayrama renk katan köy şenlikleri binlerce kişiyi buluştururken, şenliklerde birçok sanatçıda sahne aldı.

Osmancık’ta bayramın ikinci günü olan 5 Haziran 2019 Çarşamba günü Baldıran ve Akören Köylerinde şenlikler yapılırken, aynı gün Kargı’ya bağlı Hacıhamza’da Köy Derneği tarafından “1. Bayram Şenliği” gerçekleştirildi.  6 Haziran 2019 Perşembe günü ise Kargı’ya bağlı Güney Köyü’nde şenlik düzenlendi.

Akören Köyünde Yayla Şenliği

Osmancık’ın Akören Köyü’nde düzenlenen 6. Geleneksel Yayla Şenliği bayramın ikinci günü olan 5 Haziran 2019 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Yöresel yarışmalar ve eğlencelerin düzenlendiği şenlik sabah kahvaltısı, bayramlaşma ve sohbet,  öğlen yemeği, güreş müsabakası ile devam ederken, doğa yürüyüşü ile son buldu.

Geleneksel Yayla Şenliğinde, Akören Köyü Dernek Başkanı Hasan Yalçın, köy muhtarı İdris Tatar ve 5. Yayla şenliği ağası Muhlis Ateş şenlik komitesinde yer aldı.

Baldıran ’da Şenliği Dolu Vurdu

Baldıran Köyü, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen köy şenliği yağmur ve dolu yağışının azizliğine uğrasa da şenlik dolu dolu geçti.

Ramazan Bayramının ikinci günü olan 5 Haziran 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilen, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ve belediye meclis üyesi Fatih Ergün’ün de katıldığı  Baldıran Köyü Şenliği tamamlanmak üzere iken  yağmur ve doluya maruz kaldı.

Osmancıklı Halk Ozanı Rüştü Şeker’inde sahne aldığı şenlikte, Serkan Bardak ve Hasan Bodur’unda sahne alması planlanırken, şenlik yağan yağmur ve doluya maruz kalarak sonlarına doğru biranda dağıldı.

Baldıran Köyü, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ercan Koşar şenliğin yapıldığı gün planlanan programın sonlarına doğru başlayan yağmur ve doluya rağmen güzel bir etkinlik olduğunu belirtti.

Koşar, şenliğe katılım sağlayan herkese teşekkür ederek bayramlarını kutladı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın