ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Kurtulmuş “Türkiye bütün bu oyunları bozacak kudrette ve kuvvettedir”

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş bir dizi programa katılmak üzere bu gün Çorum’a geldi.
Çorum Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ü ziyaret eden Kurtulmuş yeni akademik yılda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Yeni dönemin öğrencilere ve akademisyenlere hayırlı olmasını dileyen Numan Kurtulmuş “Başarılarla dolu bir yıl diliyorum. ”dedi.
Numan Kurtulmuş daha sonra Çorum Hitit Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Dersinde gençlerle bir araya gelerek, onlarla eşitlik, adalet ilkesi üzerinde yükselen Türkiye’yi geleceğe taşımanın önemini konuştu.
Kurtulmuş “Türkiye bütün bu oyunları bozacak kudrette, kuvvettedir”
Hitit Üniversitesi akademik yıl açılışına katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine düzenlediği Barış Pınarı Operasyonu ile ilgili açıklamalarda da bulundu.
AK Parti Genel Başkan Vekii Numan Kurtulmuş, Barış Pınarı Hareketi ile birlikte Türkiye Suriyei’nin kuzeyindeki terör örgütlerinin tamamına haddini bildirileceğini, diz çöktürerek Suriye’nin kuzeyini terörden temizleneceğini söyledi.
Birilerinin iki gündür Türkiye’yi bir işgalci kuvvet gibi gösterme gayreti içerisinde olduğuna dikkat çeken Kurtulmuş; “Suriye’de bu operasyonu yaparken asla Suriye’nin toprağında gözümüz olmadığını açıkça ifade etmek isteriz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz olmadığı gibi kimsenin bir damla petrolünde yada bir gram altının da gözümüz yok. Bizim amacımız barışı huzuru kardeşliği getirmek.
Türkiye’nin hedefi Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlamaktır. İnşallah buna gayret edeceğiz. Toprak bütünlüğünün sağlanması için büyük bir çaba gösteriyoruz.
PKK’nın, PYD’nin eline silahları kim verdi. Onlarda biliyorlar. Şimdi Türkiye’nin kendi milli güvenliğini korumak için yaptığı operasyona dil uzatanlar öncelikle Orta Doğu coğrafyasındaki bu kanlı santraç oyunda vekalet oyununda kullandıkları verdikleri destekleri düşünsünler. Yüzleri kızarsın. Türkiye bütün bu oyunları bozacak kudrettedir, kuvvettedir” diyerek bölge temizlendikten sonra güvenli bölge ilan edilen yerlere Türkiye’de barınan Suriyelilerin bir kısmını götürerek kendi memleketlerinde yaşamalarını sağlayacaklarını ifade etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın