ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Maden ocağında göçük 1 ölü, 3 yaralı

Çorum’un İskilip ilçesinde bir maden ocağında meydana gelen göçükte 1 işçi hayatını kaybederken, 3 işçide yaralandı.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Göçük altında kalan işçilerden Veli Karaduman hayatını kaybederken Ekrem Atak, Barış Filiz ve Ömer Kula adlı işçiler yaralandı. Yaralı işçiler sağlık görevlilerinin olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Vali ve milletvekilinden göçük meydana gelen maden ocağında inceleme

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve AK Parti Çorum milletvekili Erol Kavuncu, meydana gelen sonucu 1 işçinin hayatını kaybettiği, 3 işçinin yaralandığı maden ocağında incelemelerde bulundu.

Maden ocağını inceleyen Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve AK Parti Çorum milletvekili Erol Kavuncu, olayla ilgili yetkililerden bilgi aldı. İskilip ilçesine bağlı bağlı olan Çomu köyündeki bir maden ocağında sabah saat 06.30 sularında göçük yaşandığını dile getiren Çiftçi, “Maden kazasında 4 işçimiz göçük altında kalmıştır. Yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılarımız İskilip Devlet Hastanesi’ne hastaneye kaldırılmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen Veli Karaduman adlı işçimiz hayatını kaybetmiştir. Diğer iki işçimiz Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı.

Olay yerin 300 metre altında. Yatay olarak düşünüldüğünde 900 metre altında meydana gelmiştir. Grizu patlaması şeklinde değil maden göçüğü gücüğü şeklinde. Bir daha bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyorum. Ölen işçimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar temenni ediyorum” diye konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın