ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Mahalleli bundan çok rahatsız

Osmancık Yeni Mahalle sakinleri eski Hükümet Konağı bahçesi ve eski Halk Eğitim Merkezi bahçesindeki çöplerden ve etrafa yayılan kötü kokulardan rahatsızlık duyuyor.

www.osmancik.com.tr haber sitemizin  ihbar hattından ulaşan bir okurumuz Osmancık’ın merkez mahallelerinden olan Yeni Mahalle’de eski Hükümet Konağı bahçesinden etrafa kötü kokuların yayıldığını yine hemen yanındaki eski Halk Eğitim Merkezi bahçesinin de çöplerden görünmediğini dile getirdi.

Aynı mahallede yaşayan diğer bir okurumuz ise sözlü olarak bu iki yerdeki olumsuzlukları dile getirdi. Hem iş yerinin hem de evinin Yeni Mahalle’de olduğunu belirten bir bayan okurumuz evden işe gidip gelirken eski Hükümet Konağı bahçesine park edilen çöp arabalarının çevreye yaydığı pis kokunun çok rahatsızlık verdiğini, bu alanın araç park yeri olarak kullanılmasına bir anlam veremediğini belirtti. İçerisinde yetişmiş ağaçlarında bulunduğu bu alanın araç park yeri olarak değil insanların dinlenebilecekleri, bir araya gelip sohbet edebilecekleri park alanına çevrilmesi gerektiğini belirten okurumuz, akşam belli bir saatten sonra bu alanının ürkütücü olduğunu söyledi.

Buranın park yapılması konusunda gerekirse mahallenin tüm sakinlerinden imza almayı planladığını belirten okurumuz “ilçenin merkezinde bulunan bu güzel yerin bu halde olması gerçekten içler acısı. Halbuki bu yer içinde yetişmiş ağaçlarıyla mükemmel bir park olur. Birkaç yere parklar için hazırlanan kamelyalardan konsa, insanlarımız özelliklede yaşlılarımız bu alanda dinlense, sohbet etse kötümü olur.

Buraya park edilen araçlar, üstelikte çoğu iş makinesi hem ilçenin merkezi bir yerinde bu araçların burada durması doğru mu? Burası ışıklardan giriş yaparak ilçemize gelen insanların ilk gördüğü yerlerden birisi. Sol taraflarına baktıklarında gördükleri manzara bu mu olmalı? Bu çirkin görüntülerin billboardlarla kapatılmaya çalışılması ayrı bir konu. Kışta geldi gündüzler kısaldı, geceler uzadı, akşamüzeri okul çıkışı ya da mesai çıkışı buradan geçmek isteyen bir çocuk veya bir bayanın başına istenmedik bir şey gelse sesini kime duyuracak, o koca koca billboardlardan kim görecek.  Benimle aynı düşüncede olan birçok mahalle sakini bulunuyor, özelliklede bayanlar bu yerin bu halinden çok rahatsızlar. Gerekirse bu alanın ürkütücü, başıboş, peşmürde halinden kurtulması için imza kampanyası düzenleyeceğiz. Burası ilçemizin vitrini ve hali hazırdaki haliyle bile çok güzel yeşil alan olabilecek bir yer. Burayı neden değerlendiremiyorlar bir türlü anlam veremiyorum.

Sadece burası olsa gene iyi hemen yanındaki eski Halk Eğitim Merkezinin bulunduğu yerde burayla aynı kaderi paylaşıyor. Bahçesi sokak köpeklerin barınağı haline gelmiş. Etrafta et parçaları kemik parçaları, çerçöp dolu. Ağaçlar bakımsız bahçeden dışarı taşmış. Hangi birini anlatayım gelip görsünler”dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın