ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Makineci ve Sezgen İHL’den ayrıldı

Osmancık Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İdris Makineci ve Müdür Başyardımcısı Medet Sezgen İmam Hatip Lisesi’nden ayrıldı.

4 ve 8 yıllık görev süresini tamamlayan müdür ve müdür yardımcılarının görevlendirme sonuçları belli oldu. Osmancık Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İdris Makineci ve Müdür Başyardımcısı Medet Sezgen İmam Hatip Lisesi’nden ayrıldı. Makineci ve Sezgen’in yeni görev yeri Org. Ahmet Çörekçi YBO oldu.

2011-2019 yılları arasında İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan İdris Makineci,  görevde bulunduğu süre içerisinde, Osmancık’ta ilk defa TÜBİTAK 4006 Projesini,  2012 yılında İmam Hatip Lisesi’nde başlatmış, 2012-2013 öğretim yılı Mayıs ayında 26 projeden oluşan muhteşem bir TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlemişti. Bu çerçevede diğer eğitim kurumlarına da ilham kaynağı olan Makineci,  daha sonraki yıllarda diğer okullar da TÜBİTAK Bilim Fuarları düzenlemişti.

Osmancık Anadolu İmam Hatip Lisesi, Makineci döneminde, 24 derslikli modern okul binası, 144 öğrenci kapasiteli Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonu, kapalı spor salonu ve mesleki uygulama camisi ile adeta bir eğitim külliyesine dönüşürken, okul ve pansiyonun donatım ve tefrişatını da başarıyla yürütmüştü.

Osmancık’ta eğitim yöneticileri arasında, Kamu İhale Kurumu’ndan ve Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden ortak onaylı Kamu İhale Mevzuatı Eğitim Sertifikası’na sahip tek okul müdürü olduğu bilinen İdris Makineci, son dört yıldır Osmancık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın ihtiyaç sahiplerine yönelik kömür dağıtım İhalelerinde de komisyon başkanı sıfatıyla görev almıştı. Mesleki yarışmalarda da il ve bölge bazında dereceler elde eden Makineci, dini gün ve gecelerle ilgili olarak Beyler Çelebi Camiinde programlar tertip etmiş ve vaazlar vermişti.

Osmancık Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Başyardımcısı Medet Sezgen ise 2008-2011 ve 2014-2015 yılları arasında toplam dört yıl Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapmış ve Osmancık Milli Eğitim Camiasında  sosyal ve etkin kimliği, kişiliği ve “Ailem Benimle” Eğitimde Bende  Varım” ve SBS gibi etkin ve sosyal sorumluluk projelerinin koordinatörlüğünü başarı ile yürütmüştü.

Makineci ve Sezgen’in kişisel çaba ve gayretleri ve Osmancık Köylere Hizmet Götürme Birliğinin destekleri ile okula Z-Kütüphane formatında Modern bir kütüphane de kurmuşlardı

İHL Müdürü İdris Makineci’nin 8 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle idareci değişimleri kapsamında, Müdür Başyardımcısı Medet Sezgen’in de Müdür Başyardımcılığı normunun kaldırılması nedeniyle İHL’den ayrıldıkları öğrenildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın