ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Merakla beklenen kapalı havuz açıldı

Osmancık Belediyesi tarafından yaklaşık 14 dönüm alana inşa edilen Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi bu gün hizmet vermeye başladı. Kapalı yüzme havuzu hizmet verdiği ilk gün tartışmaları da beraberinde getirdi.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

2018 yılında Hamza Karataş’ın belediye başkanlığı yaptığı dönemde yapımına başlanılan 2019 yılının ilk aylarında açılışı yapılması planlanan Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi planlanandan 1,5 yıl sonra bu gün açılarak ilçe halkına hizmet vermeye başladı.

Açılış töreni yapılmayan kapalı yüzme havuzunda seans ve günlük program hazırlandı. Programa göre bu gün ilk müşterileri olan erkeklere 10.00 -12.00 itibari ile 20.00-22.00 toplamda 5 seans hizmet veren kapalı yüzme havuzu Perşembe günü yarın ise  kadınlara hizmet verecek. Aynı anda 50 kişinin alınacağı kapalı havuzda öğrencilere ve 18 yaş altına 15 gün ücretsiz hizmet verecek.

İlk gün olması sebebiyle bu gün ücret alınmadığı öğrenilen kapalı yüzme havuzunda 1 seansı 2 saat yetişkinler için 20 TL, öğrenciler için ise 10 TL ücret belirlendi.  Seansların belli saatler arasında tutulması da kamuoyunca tartışmaya neden oldu. Saat belirtilmesinin yanlış olduğunu savunanlar çevre il ve ilçelerden örnek vererek kıyaslamada bulundu.

Bazı vatandaşlar da havuzun giriş ve çıkışına başka illeri de örnek göstererek benzer bir haftalık program çizelgesi asılması gerektiğini aksi taktirde havuzda kargaşaya neden olabileceğini ifade etti.

1,5 yıldır çevre düzenlemesi yapılmamasına tepki

Merakla açılacağı ve hizmet vereceği gün beklenen Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksinin çevre düzenlemesinin yapılmadan hizmete açılması da vatandaşların dikkatinden kaçmadı.

Hizmet verdiği ilk gün çevre düzenlemesi yapılmayan bir kompleksin ilçeye yakışmadığını savunan bazı vatandaşlar  “Hamza Karataş’ın başkanlığı döneminde açılması planlanan bir kompleksin aradan gecen 1,5 yıla rağmen çevre düzenlemesi yapılmadan hizmete açılması hiç hoş olmamış. Bu durum böylesi bir yatırıma ve ilçemize hiç yakışmamış. ”şeklinde yorum yapmasına neden oldu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın