ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

MHP Osmancık’ta tek aday, tek listeli kongre

Çorum’un Osmancık ilçesinde MHP teşkilatının 13. Olağan Kongresinde mevcut başkan Satılmış Karatağ tek aday olarak yeniden ilçe başkanı seçildi.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Çorum’un Osmancık ilçesinde MHP teşkilatının 13. Olağan Kongresi Belediye Kültür Merkezi’nde MHP Çorum İl Başkanı Agâh Karapıçak, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, İskilip Belediye başkanı Ali Sülük, Boğazkale Belediye Başkanı Mesut Ocaklı, MHP belediye meclis üyeleri, ilçe başkanları, delegeler ile partililerin katılımı ile gerçekleştirildi.

 Açılış ile başlayan kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam ederken, divan seçimi yapıldı. Divan Başkanı İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, başkan yardımcısı Bedri Karataş, divan üyeleri olarak ise Emre Aydemir ve Mahmut Atmaca seçildi. Divan seçiminden sonra mevcut başkan Satılmış Karatağ bir konuşma yaptı.

“15 yıl aradan sonra tekrar belediye başkanlığını kazanarak büyük bir başarıya imza attık”

Karatağ konuşmasında; “Bu bayrağı devredene kadar bayrağımızı en iyi bir şekilde taşıyacağımız konusunda yönetim kurulunda yer alacak arkadaşlarla birlikte kararlılığımız belirtmek isterim” diyerek “Partimiz 15 yıl aradan sonra tekrar belediye başkanlığını kazanarak büyük başarıya imza atmıştır. Ayrıca İl Genel Meclisi’ne 1 üye belediye meclisine 8 üye kazandırmıştır.

Gerçekleştirmekte olduğumuz MHP Osmancık İlçe Kongresi birlik beraberlik ve kucaklaşma kongresidir. Bu vesileyle bizlere bu kutlu davayı miras bırakan büyük devlet adamı Türk milletinin başbuğu merhum Alparslan Türkeş’i rahmetle anar bize emanet ettiği bu kutlu davayı onun bıraktığı yerden en güzel şekilde sonsuza kadar götürmeye karlı olacağımızı belirtmek isterim.

Bizlerden önce partimize hizmet eden bütün dava arkadaşlarımızın yaptığı gibi bizlerde ülkücü kardeşlerimizi kırmamaya özen gösterdik. Hiç bir zaman ülkücü hareketin davamızı yüzünü kızartacak hiç bir hataya düşmedik.

Bu kongre bir bayrak yarışıdır. Yeni bir yönetimle bu bayrağı devredene kadar bayrağımızı en iyi bir şekilde taşıyacağımız konusunda yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımızla birlikte kararlılığımızı ifade ederim.” şeklinde konuştu.

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin kongreleri birliğe beraberliğe davettir”

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agâh Karapıçak, kongrede yaptığı konuşmada ; “Milliyetçi Hareket Partisi’nin kongreleri birliğe beraberliğe davettir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kongreleri bir siyasi partinin yasal bir zorunluluğu yerine getirmesi prosedüründen daha çok anlam ifade etmekte, çok daha büyük içeriğe sahiptir.

Bu gün burada gerçekleştireceğimiz kongremiz Osmancık’ın devletine, milletine karşılıksız sevda akdinin yeniden ilanından başka bir şey değildir. Milliyetçi Hareket tüm teşkilatları ile birlikte bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ortağı koyduğu Cumhur İttifakı iradesiyle Türk Devleti’nin 2023 lider ülke Türkiye hedeflenen yolda taş olmaya, toz olmaya, toprak olmaya talip olmalıdır. “dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin mesajı okundu

İl başkanı Karapıçak’ın konuşmasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajı okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi zor zamanların değil her zamanın güvencesi olduğunu belirten mesajda Covid 19 salgınına da değinilerek ;” Türkiye’miz bugün yaygın bir salgına karşı direniş halindedir.

Elbette KOVİD-19 hastalığından dolayı siyasal çalışmalarımız mahut ve malum kurallar içinde gerçekleşmektedir.

İnsan ve toplum sağlığı açısından “Maske-Mesafe ve Temizlik” şartlarına harfiyen uymak gerekmektedir.

Partimize gönül vermiş her kardeşimizin, her vatandaşımızın hayatı bizim için vazgeçilmez önemdedir.

Türkiye KOVİD-19 salgınına karşı müessir ve müstesna önlemler almıştır.

Gelişmiş veya gelişmekte olan pek çok ülke salgına teslim olmuşken, ülkemiz milli bir kenetlenme ve destekle musibetin kuşatmasını yarmıştır.

Hiç kuşkusuz, KOVİD-19 riski geçmiş ve bitmiş değildir.

Her insanımızın yeni normal hayat şartlarında tedbiri elden bırakmaması, Sağlık Bakanlığı’mızın olağanüstü gayretini boşa çıkarmaması, başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın ve Bilim Kurulumuzun emeklerini israf etmemesi mecburiyettir.

Bu vesileyle aziz şehitlerimize, KOVİD-19 hastalığından dolayı hayatlarını kaybetmiş vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, halen tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

Sadece devletin aldığı veya alacağı sıkı tedbirlerle makus ve menhus süreç yenilemeyecektir.

Biraz daha sabrederek, aklın, bilimin ve duanın gücüne hep birlikte sarılarak bu zor günlerin aşılacağına gönülden inanıyorum. ”denildi.

Osmancık MHP’nin yeni yönetimi

Yapılan ilçe kongresiyle yeniden seçilen Satılmış Karatağ başkanlığında Osmancık MHP’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu; Mahmut Şevket Boztepe, Sadık Koç, Muammer Demir, Özcan Özalp, Fazlı Çıtırık, Özkan Özçelik, Ruhi Solak, Abdullah Akkoca, Osman Karaçırak, Muttalip Aydın, Sinan Kaya, Cemal Çıplak, Mustafa Çıtakoğlu, Bayram Arslan.

Kongrede ayrıca 44 kişiden oluşan İl Kongresi Delegeleri de belirlendi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın