ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

“Kimse MHP’yi kendi görüşleri, işleri ve menfaatleri için kullanma gafletine düşmesin”

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, hiç kimsenin MHP’nin adını kendi görüşleri, işleri ve menfaatleri için kullanma gafletine düşmemesi gerektiğini açıkladı.

Karapıçak yayınladığı yazılı açıklamada; “Cumhur İttifakında vücut bulan Milli Birlik ve beraberlik ruhuna zarar verecek söylem ve eylemlerin tarafımızdan affedilmeyeceği bilinmelidir.

Milliyetçi Hareket Partisi adına açıklama yapma, demeç verme ve gündemle ilgili görüş, öneri ya da eleştiride bulunma yetkisi genelde Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey ile Genel Merkez Yöneticilerimize ve yetkilendirilmiş parti sözcülerine aittir. Yerelde ise bu yetki Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı, yetkilendirilmiş il ve İlçe yöneticilerine aittir.

Dönem dönem Çorum yerel basınında, gerek ülke gündemi, gerekse yerel siyaset ve ekonomi gündemine ilişkin olarak arkasına MHP logosu yerleştirilmiş fotoğraflar konularak; eski aday, eski başkan, eski üye gibi sıfatlarını Milliyetçi Hareket Partisi ile bütünleştirerek açıklamalar yapıldığını müşahede etmekteyiz.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak şanlı üç hilalimizin uygun olan her yerde kullanılmasından kıvanç duyarız ancak, birilerinin şahsi düşüncelerini, partimizin amblemini ve hasbelkader şereflendirildikleri eski adaylıkları, başkanlıkları veya aday adaylıklarını kullanarak dile getirmeleri kabul edilemez bir davranıştır.

MHP ye üye olmak bir şereftir, MHP de aday olmakta bir şereftir. Şahısların kendilerine bahşedilen bu şerefi ömür boyu bir şeref madalyası olarak taşımaları layık oldukları sürece en doğal haklarıdır.
Ancak, şahsi çıkarları için bu şerefli sıfatlarını kullanarak beyanat vermeleri, hele bunu MHP’nin duruşu gibi yansıtma gayretleri iyi niyetle bağdaşmamaktadır.

Buradan açık ve net olarak bir uyarıda bulunuyorum. Kimse MHP yi kendi görüşleri, işleri ve menfaatleri için kullanma gafletine düşmesin. MHP ve Cumhur ittifakı düşmanlarına prim vermesin. Kendilerine teveccüh gösterenlerin şer emellerine alet olmasın. Aklı başında olan herkes, MHP ve ülkücü hareketin teşkilat disiplininden taviz vermeyeceğini iyi bilmelidir.

Özellikle son dönemde Devletimizin sınırlarımızın dışında yürüttüğü Milli Egemenlik haklarımızı korumaya yönelik mücadelesinde en büyük gücümüzün içerideki birlik ve beraberlik olduğu unutulmamalıdır.

Gündelik çıkar ve hesaplar yaparak gündemde kalmak gibi basit bir gaye için Cumhur İttifakında vücut bulan Milli Birlik ve beraberlik ruhuna zarar verecek söylem ve eylemlerin tarafımızdan affedilmeyeceği bilinmelidir.

Devlet politikaları ve hükümet icraatlarının ilimizde de amacına uygun olarak yürütülmesi, bunların takip edilerek değerlendirilmesi varsa eksikliklerinin tamamlanması yönünde katkıda bulunmak Parti Teşkilatı olarak bizim görev ve sorumluluklarımız arasındadır. Bunu da titizlikle yaptığımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Gündelik siyasete ilişkin Partimizin görüşlerini merak eden basın mensuplarına da Partimizin resmi yayın organlarını ve resmi sosyal medya hesaplarını takip etmelerini öneririz.” ifadelerine yer verdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın