ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

MİLLETVEKİLİ AVUKAT OĞUZHAN KAYA, ORG. AHMET ÇÖREKÇİ YATILI BÖLGE ORTAOKULUNU ZİYARET ETTİ

ÇORUM MİLLETVEKİLİ AVUKAT OĞUZHAN KAYA, ORGENERAL AHMET ÇÖREKÇİ YATILI BÖLGE ORTAOKULUNU ZİYARET ETTİ

         Çorum Milletvekili Avukat Oğuzhan Kaya, Orgeneral Ahmet Çörekçi Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret etti.Okul müdürlüğüne bu yıl görevlendirilen Osmancık İmam Hatip Lisesi eski müdürü İdris Makineci ve yine aynı okulun eski Müdür Başyardımcısı Medet Sezgen’e  yeni görevlerinde hayırlı olsun ziyareti öncesi Okul bahçesinde başlarında bulunan sınıf  öğretmenleri ile öğrenciler ve idareciler tarafından karşılanan Milletvekili Avukat Oğuzhan Kaya,çocuklara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Orgeneral Ahmet Çörekçi Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesinde 2012 Yılında Osmancık Kaymakamı İbrahim Küçük’e sunulan bir proje ile öğrencilerin boş zamanlarını daha verimli değerlendirmeleri ve köyden gelen öğrencilerin seracılık konusunda bilgi ve beceri kazanmaları amacı ile 100 metrekarelik bir sera inşa edilmişti. Seraya yaz döneminde domates ve salatalık eken öğrenciler okulun sebze ihtiyacının önemli bir kısmını seradan karşılamayı başarmışlardı.

Bu öğretim yılında Orgeneral Ahmet Çörekçi Yatılı Bölge Ortaokulu Okul Müdürü  olarak görevlendirilen İdris Makineci, bu öğretim yılında öğrencilerin boş vakitlerinde,  yerli ve milli üretimi teşvik etmek toprak ve tarım ürünleri konusunda farkındalık oluşturmak ve öğrencilerin bir kısım Fen ve Sosyal Dersleri uygulamalı olarak serada görmelerini sağlamak  için serayı kendi gayretleri ile  hazır hale getirdi.

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya öncülüğünde öğrenciler kış dönemi için ise seraya iki çeşit marul, daha önce hazırlanan bölünmüş toprak bölümlere ıspanak, tere, roka, maydanoz ekti. Önümüzdeki Ramazan Ayı’nda yetişip iftarda beraber yenmesi için temennide bulunuldu.

Daha sonra idari bölüme geçilerek hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Milletvekili Oğuzhan Kaya  idareciler ile bir müddet sohbet etti.Yemekhane bölümünde çalışan işçileri ziyaret eden Milletvekili Oğuzhan Kaya  işçiler ile sohbet edip okulda pişen yemeklerden kendisi alarak öğrencilerle birlikte yemek yedi.Daha sonra öğrencilere eksiklerinin olup olmadığını soran ve onlarla bir süre sohbet eden Milletvekili Oğuzhan Kaya yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek okuldan ayrıldı.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın