ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Milletvekili Ceylan, İlacı Bulduğunun Müjdesini Verdi

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Osmancıklı bir annenin engelli kızına bulmakta zorlandığı ilacı bulduğu müjdesini verdi.

Osmancık’ta  %50 engeli bulunan 43 yaşındaki kızı ile yaşayan annenin sesini Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan duydu. Ceylan, annenin kızı için aradığı ve bulmakta zorlandığı “Convulex” adlı ilacı takibe alarak, yaptığı araştırmalar sonucunda ilacı buldu.

Osmancıklı anne,  Milletvekili Ceylan ile bu akşam ikinci bir telefon görüşmesi yaptı. Yapılan görüşmede müjdeli haber Milletvekili Ceylan tarafından anneye verilerek ilacın en kısa zamanda kendilerine ulaştırılacağı, ilaç piyasaya sürülene kadar da temin edileceğinin söylendiği bildirildi.

  • Piyasada bulunmayan ithal ilaçlar arasında yer alan epilepsi hastalığında kullanılan Convulex ilacı arayan Osmancıklı anneye ve haber merkezimize haberin yayınlanmasının ardından birçok ilden geri dönüş sağlanarak ilacın araştırıldığı bildirilmişti. Konuya duyarlı yaklaşan ve ilacı araştırmaya başlayan vatandaşların sayesinde toplamda 3 aylık ihtiyacı karşılayan ilaç Kasım 2019’da temin edilmişti.

Osmancıklı anne epilepsi hastası olan kızı için bu ilacı arıyor

Osmancıklı annenin aradığı ilaç Milletvekili Ceylan’ın takibinde

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın