ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Milletvekili Kaya; “1 yıl içerisinde arıtılmış damacana kalitesinde su içilecek”

AK Parti Osmancık İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresinde Şerif Okudan ilçe başkanı seçildi.

AK Parti Osmancık İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste ile yapılan kongre Koyun Baba Mahallesi Osman Bey Kır Düğün Salonunda, AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, delegeler ve partililerin katılımı ile gerçekleşti.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.
AK Parti Osmancık İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresinde Şerif Okudan ilçe başkanı seçildi

“Erdoğan’ın davasında birer nefer olmaktan gurur duyuyoruz”

Kongrede bir konuşma yapan İl Başkanı Yusuf Ahlatçı AK Parti’de bayrak değişiminin hiçbir zaman bitmediğini belirterek; “Biz çok önemli bir liderin genel başkanlığında, Cumhurbaşkanlığında bu hizmeti yürütüyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın davasında birer nefer olmaktan gurur duyuyoruz, iftihar ediyoruz.

Yapılan 7. Kongrelerimiz, huzur içerisinde, kardeşlik içeresinde geçmiş olmasından da büyük mutluluk duyuyorum.  Osmancık’ımız çok şanslı kendi içerisinden çıkmış bir milletvekili evladı var. “diyerek sözü Milletvekili Kaya’ya bıraktı.

Milletvekili Kaya; “Dünya Türkiye’ye imparatorluk gözüyle bakıyor”

Pandemi dolayısıyla zor günlerin yaşandığını belirten Milletvekili Kaya;Zor günlerden geçiyoruz, bir pandemi süreci atlatıyoruz. Liderimizin önderliğinde hükümetimizin kararlı icraatları ile dünyada bu süreci en kolay atlatan, ekonomisi en az zarar gören 3 ülkeden biriyiz.  Bunu Avrupa diyor Avrupa Birliği diyor. Çin, Güney Kore ve Türkiye bu krizi en az zararla atlatan ülkeler.

Biz pandemi sürecinde hızımızı kesmedik, devam ettik. Terörle mücadelede, doğal gaz aramada devam ettik. Cumhurbaşkanımız müjdeyi verdi Karadeniz de doğal gazı bulduk. Libya’da, Akdeniz’de, Suriye’de hızımızı hiç kesmedik, kesmeyeceğiz.

Nasip olursa Cumhurbaşkanımız bu millete Ekim ayında güzel müjdeler verecek. Yılbaşından sonra daha güzel müjdeler verecek. Cumhurbaşkanımız sizden aldığı güçle Dünyaya meydan okuyor, cesaretiyle ferasetiyle hepimize örnek oluyor ve artık Dünya Türkiye’ye Cumhuriyet değil bir imparatorluk gözüyle bakıyor. Ve inşallah 21’nci Yüzyılda bu icraatlarımız devam edecek. ”dedi.

“Kırkdilim’de 2’nci Tünelin Işığı Göründü”

Kırkdilim bu bölgenin kanayan yarası, tarihi sorunuydu. Milletvekili olduktan sonra Kırkdilim Tünellerini ihale ettirdik. İnşaatı başladı, Çorum-Kırkdilim Köyü, Laçin – Osmancık arası ihale oldu devam ediyoruz. Nasip olursa bu Perşembe günü Kırkdilim’de ikinci tünelin Işık göründü törenini yapacağız.  2021 sonunda da 8 kilometrelik Kırkdilim geçişini bitirerek hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. “dedi.

Osmancık’a yapılan yatırımlardan ve projelerden bahseden Milletvekili Kaya, “Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrikaların yapılmaya başladı, Kasım ayı içerisinde birkaç fabrikada açılacak.

Osmancık Irmak Islahı için bu güne kadar 65 milyon para harcadık, harcamaya da devam ediyoruz. Irmak kenarı bittiğinde diğer illerden Osmancık’a gelecekler buda Osmancık’ın turizmine büyük katkı sağlayacak.

Milletvekili Kaya; “1 yıl içerisinde arıtılmış damacana kalitesinde su içilecek”

Osmancık’ın içme suyunu karşılayacak olan barajın arıtma ve isale hattı için gerekli ödeneği sağladık bu ay içerisinde ihalesi yapılacak ve inşaatına başlanılacak.  Hemşerilerimiz 1 yıl içerisinde arıtılmış damacana kalitesinde su içecekler. Osmancık için de bu hizmetimiz hayırlı uğurlu olsun.

“Osmancık sulu tarımla daha da büyüyecek”

Sulu tarım için İncesu Göletini bitirdik sulamasını ihale ettirdik. İnşaatları devam ediyor.

Kangren haline gelmiş Dutludere sulama projesini uzun uğraşlarımızdan sonra tasfiye ettirdik ve nasip olursa bu yıl ihale ettirip 45 bin dönüm arazinin sulanması için düğmeye basacağız.  Ve Osmancık sulu tarımla daha da büyüyecek.

“Osmancık Belediyesi’ne 1 milyon nakit hibe para”

Gelecek yılın sonunda Osmancık’ta talep edipte doğalgaz vermediğimiz hiç kimse kalmayacak.

Osmancık ırmak kenarına belediye ile birlikte Millet Bahçesi yapıyoruz. Çevre Şehircilik Bakanımız bahçenin yapılması için Osmancık Belediyesi’ne 1 milyon nakit hibe para gönderdi.  Yine bakanlığımız 1 adet çöp kamyonu 300 adet konteyner hibe olarak gönderdi.

Şenyurt-Esentepe TOKİ kuraları çekildi nasip olursa hak sahipleri birkaç aya evlerine taşınacaklar. Hemşerilerimiz ne kadar TOKİ istiyorlarsa o kadarda yapmaya devam edeceğiz.

Irmak üzerine yeni bir köprü yapılacak

Osmancık’ın gelişmesi için ırmak kenarından Gemici’ye şehrin iki yakasına bağlayan bir alana bir başka köprü yapılacak Çevre Şehircilik Bakanlığımızdan 6 milyonluk ödenekle inşallah önümüzdeki yıl ihale ettirip şehrimize kazandıracağız.

Osmancık’a 1000 kişilik kapalı cezaevi

Eymir yolu üzerinde bir alana yaklaşık 1000 kişilik kapalı bir cezaevi yapılacak.

AK Parti Osmancık Yeni Yönetimi

Kongrede, bu zamana kadar yaptığı hizmetlerden ötürü Hakkı Güngör’e teşekkür edilip çiçek taktim edilirken Güngör; “3 yıl ilçe başkanlığı görevini yürüttüm, bu süreçte il başkanımızdan, mahalle köy muhtarına kadar hepinizin emeği var.  Bu emeğinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum, yeni başkanımıza ve yönetim üyelerine başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan ilçe kongresiyle Adalet ve Kalkınma Partisi Osmancık İlçe Başkanı Seçilen Şerif Okudan başkanlığında yeni yönetim şu isimlerden oluştu.; Halil İbrahim Uslu, Muharrem Demir, İbrahim Şişli, Recep Çelik, Sinan Gökten, Yaşar Akıllı, Mustafa Çatal, Yavuz Derindere, Mehmet Gömeç, Gülseren Atmaca, Ramazan Duru, Selahattin Kabakçı, Abdurrahman Gürer, Meryem Geçmiş.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın