ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Milletvekili Kaya; “Ak Parti Her Dem Yeniden Doğanların Partisidir”

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana hizmet veren ve vermeye devam eden partililerle Osmancık’ta bir araya geldi.

AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Hakkı Güngör’ün açılış konuşmasıyla başlayan istişare toplantısında Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana Kargı, Osmancık, Dodurga, Laçin ve Oğuzlar’da AK parti teşkilatında görev alan ve almaya devam eden belediye başkanları, ilçe başkanları, belediye ve il genel meclisi üyeleri ve partililerle bir araya geldi. Osmancık Saray Düğün Salonunda coşkulu kalabalığa hitap eden Milletvekili Kaya, 18 yıldır partiye emek verenlere teşekkür ederken, vefat edenleri saygıyla yad edip, bu süre zarfında yoldan çıkanların, yolunu kaybedenlerin, kerameti kendisinde görenlerin de olduğunu vurguladı.

KERAMETİ KENDİSİNDE GÖRENLER OLDU

Bu dava yücelmesi büyümesi için elinden ne geliyorsa yapanlarındır. Esas bu işin özü sizlersiniz, bizler sadece hizmete vesileyiz. Bu bakımdan şuan birlikte olduğumuz arkadaşlarımızın görevi olsun yada olmasın bu davanın neferi olarak alkışlıyoruz. Bu yoldan çıkanlar yolunu kaybedenler kerameti kendisinde görenler oldu. Bu ilk insandan beri böyledir. Dava adamı olmak bir nasip meselesidir. Bu sıfatı taşımakta herkese nasip olmaz. Biz kimin nereye gittiğine değil bizim kendimizin hangi istikamete yürüdüğüne bakarız. 2001 yılından beri 18 yıldır aynı istikamette yürümeye devam ediyor ve devam edeceğiz inşallah.

Partimize emek vermiş, bu büyük davanın yükünü omuzlamış, fedakarlıkta bulunmuş, yeri geldiğinde bedel ödemiş bu kardeşlerimizle bir kere daha buluşmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bana böyle bir davada sizler gibi arkadaşlarla, yol arkadaşlığı, gönül ve mücadele arkadaşlığı nasip ettiği için rabbime sonsuz şükrediyorum.

GELECEK SEÇİMLERİ DEĞİL, GELECEK NESİLLERİ DÜŞÜNEN BİR PARTİYİZ

Adeta dört bir yandan kuşatıldığımız, en sıkıntılı zamanlarımızda bu aziz milletimiz her defasında AK Parti demiş, Recep Tayyip Erdoğan demiştir. 2018 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminde 31 Mart’da yapılan belediye başkanlığı seçimleri de bizlere önemli mesajlar vermiştir. Yapacağımız 7. Olağan Kongremizde partimize, teşkilatımızı ve kademelerimizi yenileyeceğiz. Milletimizin bize vermiş olduğu mesajları alıp yerine getireceğiz.

Biz parti olarak gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünen bir partiyiz. AK Parti’yi diğer partilerden ayıran en önemli özellikte budur. Kısır siyasi çekişmeler, gündemler, kişisel hesaplaşmalar yerine büyük ve güçlü Türkiye hayaliyle engin ufuklar açarak farkımızı bir daha ortaya koyacağız. Sizleri partimizin saflarında daha çok etkin daha yoğun bir şekilde katkı sağlamaya davet ediyorum. Partimize hizmet eden bütün kardeşlerimizi bir araya getirerek gönül seferberliği başlatıyoruz bu gün.

AK PARTİ HER DEM YENİDEN DOĞANLARIN PARTİSİDİR

AK Parti her dem yeniden doğanların partisidir. Bu partiyi kuran, yaşatan ve partiyi bu günlere getirenler inşallah geleceğe taşıyacak olanlar bu aziz milletimin ta kendisidir, sizlersiniz. Milletimizle olan gönül bağımızı her daim devam ettireceğiz.  18 yıldan bu yana Türkiye nasıl çağ atladıysa 2023 hedeflerine de birlikte ulaşacağız. Yeter ki şu aramızdaki muhabbet iklimini koruyalım, güçlendirelim daha da yaygınlaştıralım. Bu konuda sizlere çok önemli görevler düşüyor. Her birinizin, tecrübesine, birikimine ve müktesebatınıza AK Partiye ve Türkiye’ye önemli hizmetler yapacağınıza inancımız tamdır. Bunlar teşkilatımızın, sizlerin, hepimizin birliği beraberliği için önemli olan unsurlar, şartlardır. Bizler bu gün Osmancık’ta yarın Çorum’da diğer ilçelerde inşallah teşkilatımızın 2001 Ağustos ayından beri görev almış mensupları ile partimize destek olan kardeşlerimizle bir araya gelerek, sizlerin de görüşlerinizi alarak AK Partimizi inşallah şahlandıracağız. Cumhurbaşkanımıza 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tam bir destek sağlayacağız inşallah.

Bununla beraber milletvekili seçildiğimizde genelde Çorum’a özelde de Osmancık’a ve bölgeye hizmet etmek için elimizden geleni yaptık yapmaya da devam ediyoruz. Bu gün burada Osmancık özelinde konuşacağız.

VİRAJLARDAN DA KURTARACAĞIZ

Milletvekili seçildiğimizde Kırkdilim tünellerinin hızlandırılması için hemen bir çalışma başlattık.  Bu gün hamdolsun birinci tüneli bitirmek üzereyiz. İkinci tünelin bir kısmını yaptık, nasip olursa gelecek yıl üçüncü tüneli yapıp, viyadüklerle bağlayıp, 8 kilometrelik tünel ve viyadük yolunu inşallah 2021 yılında Kargı, Osmancık, Dodurga, Laçin, Oğuzlarlı hemşehrilerimizin hizmetine açacağız.

Yaklaşık 470 milyonluk yatırım şuana kadar eski parayla 80 trilyon para harcadık.  Yine Osmaniye-Sarmaşa’nın olduğu bölgedeki yolu bitirdik, 6 kilometresini asfaltladık,  4 kilometresi kaldı, kış şartlarından dolayı bekletiyoruz, nasip olursa Mayıs ayında orayı da asfaltlayıp Osmaniye-Sarmaşa bölgesinin yolunu açıp sizleri o virajlardan da kurtaracağız inşallah.

Osmancık’ın gelişmesi için Organize Sanayi bölgesi çok önemliydi. Milletvekili seçilir seçilmez, Cumhurbaşkanımızın ikinci 100 günlük eylem planı kapsamında kendisiyle görüşerek Organize Sanayi Bölgesi’ni de plana aldırdık. Buraya şuana kadar 13.5 milyon eski parayla 13,5 trilyon para gönderdik. Alt yapısından, üst yapısına, kanalizasyonundan, internet ağına, parke taşlarından hizmet binasına hepsini tamamladık.

ÇEŞMELERİMİZDEN DAMACANA KALİTESİNDE SU AKACAK

Dere Boğazı İçme Suyu Göletinin isale hattı ve arıtması için yaklaşık 40 milyonluk bir ödeneğini ayırttırdık nasip olursa Devlet Su İşleri içme suyu arıtmasını ve isalesini bu yıl ihale edecek, çeşmelerimizden damacana kalitesinde su akacak inşallah.

İçme suyu çalışmalarımızla beraber sulama suyunda da çalışmalarımız devam ediyor. İncesu Göletini tamamladık sulamasını, isale hattını ihale ettik. Müteahhit aldı 15 milyona ve o bölgede kıraç arazileri sulamaya inşallah başlayacağız çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun.

SULANMAYAN ARAZİMİZ KALMAYACAK

Şehrimiz için önemli olan Dutlu Dere Sulama Projesi, müteahhidin iflas etmesinden dolayı beklemedeydi. Tasfiye ettiriyoruz,  inşallah 100 milyonluk bir yatırım bu tasfiyesi sona ererse 2021 yılında ihale ettireceğiz. Osmancık ve Dodurga’da sağ ve sol sahilde sulanmayan arazimiz kalmayacak.

Şenyurt TOKİ konutlarını ihale ettik, başladı, hızlı bir şekilde devam ediyor nasip olursa senenin sonunda hak sahiplerine teslim edeceğiz. Yine Koyun Baba TOKİ konutları bitti, ufak tefek eksikleri tamamlanıyor nasip olursa Mayıs ayında da hak sahiplerine teslim edeceğiz.

Kamil Köyü’nden Aydın Köyü’ne, Maksutlu Köyü’nden de Sinanözü’ne giden barajın kenarında 20’ye yakın köyümüzü ilgilendiren köy yolları için yaklaşık 5 milyon liralık ödeneği Özel İdare’ye gönderdik, bu yılda yolları yapacağız, asfaltlayacağız oradaki hemşerilerimizde Osmancık’a rahat gelip gidebilecek.  Yine Osmancık’tan Haftun Yokuştan Kargı’ya giden yolda yaklaşık 3 milyonluk iyileştirme yaptık, menfezleri değiştirdik, şimdi Maksutlu’dan Kargı’ya giden yolu yapıyoruz bir 3 milyon daha harcanarak bu yolda en kısa zamanda hizmete açılacak.

Gökbel’in oradan Osmancık’ın içinden geçen Samsun Karayolu’nun düzenlemesini bu yıl yaptıracağız. Esnaflarımızı mağdur etmeden Dereboğazı Köprüsü’ne kadar şehir içi geçişini yaptıracağız. Bir alt geçitle Çorum yolunu anayola bağlayacağız.

Şehrimiz büyüsün gelişsin diye Danişment ve Öbektaş’a yakın olan yaklaşık 10 bin kişilikte bir nüfusun olduğu Tahta Köprü, Alan, Soruk ve Sarı Dibek dediğimiz köylerin Osmancık’a ulaşımın daha kolay olmasını sağlamak ve ilçenin ticaretini artırmak için buraların yolunu da önümüzdeki dönem yapıp şehrimizi büyüteceğiz inşallah.

OSMANCIK’A BÜYÜK CEZAEVİ YAPACAĞIZ

Osmancık’ın en büyük ihtiyacı istihdam ve gelişmesi. Bunun için çalışıyoruz. Eymir yolunda 107 dönümlük maliye arazisini Adalet Bakanlığı’na teklif ettik.  Bakanımızın da sözü var Türkiye’de bir cezaevi inşaatı yapılacaksa onu da Osmancık’a büyük bir cezaevi olarak yapacağız.  Onun sözünü de aldıktan sonra müjdesini vereceğiz sizlere.

Osmancık’ta belli bölgelerde inşaat yapılamıyordu. Bakanımız Çorum’a geldiğinde birçok yerdeki kentsel dönüşümü kaldırdı. TOKİ aracılığıyla Güney Mahalle’deki ve kayanın dibindeki konutları kentsel dönüşüm yapacağız. Proje bedeli yaklaşık 109 milyon buda inşallah Osmancık’ın kentsel olarak dönüşmesine katkı sunacak. Bunun için de Çevre ve Şehircilik Bakanımıza ve Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.

BELEDİYE İLE CUMHUR İTTİFAKININ RUHUNA YAKIŞIR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ

Osmancık Belediyemizle Cumhur İttifakının ruhuna yakışır bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Osmancık’ın daha modern yaşanılabilir güzel bir kent olması için Belediyemizin ve Osmancıklı hemşerilerimizin her daim yanlarındayız. Belediyemize Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan 1 milyon hibe karşılıksız para gönderdik.  Yine belediyemize 1 adet çöp kamyonu 300 bin lirada konteyner parası gönderdik.

Çorum’un 3 Milletvekili ile birlikte birlik içerisinde sadece bu bölgeye değil ilimize ve tüm ilçelerimize hizmetlerimizi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz “dedi.

Konuşmaların devamında katılımcıların görüş ve önerileri, soru ve talepleri dinlendi ve cevaplandı.

Osmancık Devlet Hastanesi’nde doktor eksikliği ile ilgili gelen bir soruyu cevaplandıran Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya; “Doktorların bölgeye göre mecburi hizmet süresi var. Osmancık’a gelen doktorlarımız mecburu hizmet süresi olan 500 günü tamamlıyor ve ataması yapıldıktan sonra gidiyor. Doktor atamalarını da yakından takip ediyoruz. En güzel sağlık hizmetini verebilmek için çalışmalarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın